Czytasz: "Chorzów szyty na miarę". Program aktywizacji osób w sile wieku

"Chorzów szyty na miarę". Program aktywizacji osób w sile wieku

„Chorzów szyty na miarę” to program pełen ciekawych propozycji dla obu płci.

Warsztaty z kosmetyczką, treningi brazylijskiego jiu-jitsu czy spotkanie ze stylistką – o takie aktywności prosiły chorzowskie kobiety. Wtedy do głosu doszli mężczyźni: „Chcemy też coś dla siebie. W końcu Chorzów jest mężczyzną!” i rozgorzała dyskusja. Tak powstał projekt „Chorzów szyty na miarę”

To program pełen ciekawych propozycji dla obu płci. Po warsztatach dla dzieci i seniorów czas na aktywizację osób w sile wieku: pracujących i rodziców

– To może wydawać się zaskakujące, ale to właśnie ta grupa zdiagnozowana została jako najmniej aktywni uczestnicy kultury. W szczególności dotyczy to mężczyzn – zauważa Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej.

Dlatego panowie dostaną 100% męską ofertę. Będą zwiedzać nietypowe salony samochodowe, poznawać nowinki motoryzacyjne, rozmawiać o stylizacji brody i włosów, a także oglądać prawdziwie męskie filmy.W realizację programu, trwającego niemal cały rok, włączył się cały kalejdoskop instytucji i firm. Wszystko po to, aby znaleźć odpowiedź na to, czy Chorzów jest kobietą czy raczej mężczyzną.

ciekawe propozycje dla obu płci

W realizację programu, trwającego niemal cały rok, włączył się cały kalejdoskop instytucji i firm. Wszystko po to, aby znaleźć odpowiedź na to, czy Chorzów jest kobietą czy raczej mężczyzną.

„Chorzów Miasto Kobiet” wystartuje już w czwartek, 17 stycznia, o godzinie 17:00 w Drzazga Clinic przy ul. Racławickiej 20a. Wśród tematów pierwszego spotkania będzie między innymi medycyna estetyczna i warsztaty tworzenia mandali.

„Chorzów Miast Mężczyzn” rozpocznie się nieco później, bo 27 lutego. Wówczas, o godzinie 18:00, w Kinie Grajfka odbędzie się spotkanie z podróżnikiem pokazujące, jak można zwiedzać świat z dużą dawką adrenaliny.

Udział we wszystkich warsztatach dla uczestników jest bezpłatny, w związku z ograniczoną liczebnością grup, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy.

Fot. UM Chorzów