Czytasz: Hrabia Reden już nie zmarznie. Dostał...szalik!

Hrabia Reden już nie zmarznie. Dostał...szalik!

To prezent, który seniorki z Chorzowa wydziergały specjalnie dla niego.

Hrabia Reden zmienił wizerunek na zimę. 5-metrowy szalik i olbrzymia czapka – to prezent, który seniorki z Chorzowa wydziergały specjalnie dla niego. 12 grudnia pomnik stojący na placu Hutników opatulono zimowym kompletem przygotowanym przez seniorki z Centrum Integracji Międzypokoleniowej i Klubu Ewa. Ojciec górnośląskiego przemysłu stoi na kilkumetrowym cokole, dlatego nie obyło się bez zwyżki.

Pomnik Redena wybrano nie bez powodu, to właśnie w jego okolicy odbędzie się Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy. Na wydarzeniu, które rozpocznie się 15 grudnia, nie zabraknie świątecznych atrakcji - takich jak zagroda z reniferami, karuzela wiedeńska, koncert zespołu Universe i warsztaty kulinarne z Remigiuszem Rączką. Na placu Hutników staną także drewniane domki, w których mieszkańcy będą mogli zrobić przedświąteczne zakupy. Na odwiedzających jarmark czekać będą m.in. rękodzieło, ozdoby choinkowe, słodkie pierniki, gorąca herbata i grzane wino.

Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie wspólne ubieranie choinki na placu Hutników. W piątek (15.12) o godzinie 16:00 mieszkańcy wraz z prezydentem Chorzowa i strażakami zawieszą na drzewku własnoręcznie wykonane ozdoby.  W akcję co roku włącza się wiele miejskich instytucji, a także szkoły i przedszkola.

Źródło: UM Chorzów

Czytaj więcej