Czytasz: Chorzów będzie dziś stolicą MMA. Jak przygotowują się gladiatorzy?

Chorzów będzie dziś stolicą MMA. Jak przygotowują się gladiatorzy?

Światła jupiterów i zapach testosteronu. Tak będzie w sobotę. Ale zanim to nastąpi, śląscy mistrzowie sztuk walki „robią ostatnie szlify”.

Ćwiczyli tygodniami. Budowali masę, szlifowali mięśnie, w trakcie sparkingów ćwiczyli ciosy. Co było najtrudniejsze? - Czasem stosowanie się do wytycznych dietetyków - przyznaje z uśmiechem Denis Górniak, którego koledzy określili ksywą „Flinston”. Na specjalnej diecie w ciągu pół roku przybrał dodatkowe 30 kilogramów, mięśni oczywiście.

!!! Sobotnia gala MMA w Silesion. Na ŻYWO! [RELACJA LIVE] !!!

Walka nie będzie łatwa. Przeciwnik jest twardy

Flinston wspólnie z kolegami z Paco Team Katowice w sobotę wystąpi na wielkiej gali MMA w chorzowskiej hali MORiS. - To ważne wydarzenie – przyznaje najstarszy w teamie 36-letni Maciej „Sowa” Browarski. Koledzy trzymają za niego kciuki choć przyznają, że rywala ma trudnego („Sowa” powalczy tu z Tomaszem Kondraciukiem). Jest stres? - Raczej nie - uśmiecha się zawodnik. - A jak się pojawia, to staram się przekuć go na motywację – dodaje.

Jak śląscy gladiatorzy spędzą ostatnie godziny przez walką? - Treningu w sobotę już nie ma, jest regeneracja przez ringiem. Musimy się oszczędzać – przyznają.

Emocje na ringu w Silesion.pl na żywo!

Jakie atrakcje szykują dla nas organizatorzy dziewiątej już edycji Spartan Fight? Do Chorzowa 2 grudnia zjadą się jedni z najlepszych zawodników sportów walki. - Czołówka polskiej sceny MMA i K1, medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski – podkreślają organizatorzy.

Mistrzowie różnych stylów, zaprezentują swoje umiejętności podczas swoich pojedynków już 2 grudnia. W klatce FSF zobaczymy 12 zawodowych walk w tym 3 walki wieczoru, z udziałem takich zawodników jak Michał Królik, Tomasz Kondraciuk, Maciej Browarski, Tomasz Sarara oraz Artur Gorlov, podopieczny Artura Kyszenko. Wszystkich sympatyków sportów walki, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu! Gwarantowana duża dawka emocji, walki na najwyższym poziomie- to wszystko czeka na Was już w sobotę! 2 grudnia, Hala MORiS. Start o godzinie 19! Także w Silesion.pl, który będzie transmitował galę na żywo. Zapraszamy!

Czytaj więcej