Czytasz: Chęciński szuka... "dzbanów". Wandale zniszczyli plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci [WIDEO]

Chęciński szuka... "dzbanów". Wandale zniszczyli plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci [WIDEO]

Dwaj młodzi mężczyźni zniszczyli urządzenia na terenie placu zabaw w Sosnowcu, który powstał z myślą o niepełnosprawnych.

Młodzi mężczyźni, co widać na poniższym nagraniu, doskonale zdawali sobie sprawę z tego, że plac zabaw jest monitorowany. Wandale podczas swojego "popisu" zniszczyli m.in. skrzynkę elektryczną, w związku z tym plac zabaw został pozbawiony oświetlenia.

Nagranie ze zdarzenia opublikował w swoich mediach społecznościowych Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. W swoim poście młodych wandali nazwał... dzbanami – wyraz ten zyskał miano młodzieżowego słowa 2018 roku i oznacza m.in. osobę, która zrobiła coś głupiego, "wyróżniła się" w ten sposób swoim zachowaniem.

– Oglądam i nie wierzę, że można wykazać się taką głupotą! Co trzeba mieć w głowie, aby dewastować ogród dla najmłodszych, który został stworzony dla mieszkańców, a przede wszystkim dzieci z niepełnosprawnością? Sprawcom daliśmy miesiąc na naprawienie szkód. Niestety, nie opamiętali się. Jeśli ktoś rozpoznaje tych "dzbanów", którym tak spodobały się elementy ogrodu polisensorycznego w Parku Harcerskim przy ulicy Ostrogórskiej, prosimy o kontakt z sosnowiecką policją. 

Ogród polisensoryczny znajduje się w Parku Harcerskim przy ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu. Jak podkreśla prezydent Sosnowca, mogą z niego korzytać wszyscy mieszkańcy, jednak powstał z myślą o dzieciach niepełnosprawnych. Budowa ogrodu kosztowała ponad 3 mln zł.