Czytasz: Chcieli wyłudzić 100 tys. kredytu. Wpadli w hotelu

Chcieli wyłudzić 100 tys. kredytu. Wpadli w hotelu

Kredyt samochodowy i konsumpcyjny już prawie był w rękach oszustów.

Zarzut usiłowania wyłudzenia kredytów na kwotę ponad 100 tys. złotych usłyszeli dwaj mężczyźni zatrzymani na gorącym uczynku przez będzińskich policjantów. Sprawcy wpadli w ręce kryminalnych w jednym z hoteli w momencie, gdy jak się im wydawało, mieli finalizować z bankowcami umowy kredytowe.

Czytaj także: Nie zatrzymał się do kontroli

Oszuści chcieli wyłudzić kredyt samochodowy i konsumpcyjny, przedkładając do wniosku kredytowego sfałszowane dokumenty z danymi fikcyjnej osoby. Za przestępstwo to może grozić im teraz 8 lat więzienia.

Czytaj także: Rozbito gang wyłudzających kredyty

Uzyskane przez będzińskich kryminalnych informacje dotyczące "aktywności" dwójki oszustów kredytowych doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 44 i 42 lat, nie posiadających stałego miejsca zamieszkania, którzy próbowali dokonać wyłudzenia ponad 100 tys. złotych.

Mężczyźni posługujący się dowodem osobistym zawierającym dane nieistniejącej osoby oraz przygotowaną specjalnie dokumentacją bankową, złożyli dwa wnioski kredytowe na zakup samochodu oraz na kredyt konsumpcyjny. W chwili, gdy oszuści pojawili się w jednym z hoteli na, jak się im wydawało, umówioną z przedstawicielami banku finalizację umów, zostali zatrzymani przez będzińskich policjantów.

W trakcie przeszukania samochodu, którym poruszali się mężczyźni oraz miejsc, w których obaj aktualnie zamieszkali, kryminalni zabezpieczyli wiele przedmiotów oraz dokumentów świadczących o zdecydowanie bogatszej działalności pary oszustów. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz za usiłowanie wyłudzenia kredytu, za co może im grozić nawet 8 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają jednak, że zarzuty, które ostatecznie usłyszą zatrzymani, mogą obejmować zdecydowanie więcej podobnych przestępstw. 

Czytaj więcej