Czytasz: Chcieli się pozabijać. Mieli maczety i siekiery

Chcieli się pozabijać. Mieli maczety i siekiery

Do starcia pseudokibiców miało dojść w pobliżu kilku sosnowieckich lokali. Policja zapobiegła tragedii.

źródło: Śląska Policja

Znalezione przez mundurowych niebezpieczne przedmioty, w wypadku ich użycia w walce, mogły doprowadzić do bardzo poważnych obrażeń uczestników, a nawet ich śmierci.

Policjanci wylegitymowali ponad 60 osób i skontrolowali samochody, którymi poruszali się mężczyźni. Skierowali do sądu 10 wniosków o ukaranie osób, które posiadały pałki teleskopowe, maczety, noże, kije bejsbolowe i inne niebezpieczne narzędzia.

Policjanci z Sosnowca, wspierani przez mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz katowickiego oddziału prewencji, wkroczyli do akcji, kiedy kilkunastoosobowe grupy pseudokibiców próbowały doprowadzić do starcia ze zwaśnionymi ze sobą sympatykami kilku klubów piłkarskich. 

Chuligani gromadzili się wczoraj wieczorem w pobliżu lokali w Sosnowcu, część z nich wtargnęła do środka. Stróże prawa w porę ostudzili zamiary kiboli i nie dopuścili do bijatyki. Tylko dzięki stanowczej reakcji stróżów prawa nie doszło do chuligańskich burd, a może nawet tragedii. 

Mundurowi wylegitymowali łącznie 66 osób i skontrolowali samochody, którymi przemieszczali się mężczyźni. W wyniku tych czynności, zabezpieczyli maczety, miotacze gazu, siekierkę, noże i inne przedmioty. Policjanci skierowali do sądu wnioski o ukaranie 10 osób, przy których znaleziono niebezpieczne narzędzia.

Czytaj więcej