Czytasz: Chciała uciszyć sąsiada. Ten uderzył ją i próbował zrzucić ze schodów

Chciała uciszyć sąsiada. Ten uderzył ją i próbował zrzucić ze schodów

Krok od tragedii w Siemianowicach Śląskich.

Piątkowa impreza sąsiadów mogła się skończyć tragicznie dla małżeństwa z Siemianowic Śląskich. W jednym z mieszkań odbywała się impreza zakrapiana alkoholem, podczas której, oprócz donośnych rozmów, grała głośna muzyka.

52-letnia kobieta poszła zwrócić uwagę sąsiadom. Podczas rozmowy z pijanym uczestnikiem imprezy, ten nagle uderzył ją w głowę i próbował zrzucić ze schodów. Mąż kobiety, słysząc dobiegające z klatki krzyki, przybiegł jej na pomoc. Wtedy został zaatakowany przez innego mężczyznę, do którego dołączyło jeszcze dwóch pozostałych uczestników imprezy - opisuje sytuację siemianowicka policja.

Małżeństwo wezwało na pomoc policjantów. Nawet wtedy uczestnicy libacji alkoholowej byli agresywni i odgrażali się. Mundurowi próbowali dowiedzieć się, co się faktycznie stało, jednakże wersje podawane przez pokrzywdzonych i pozostałych znacząco różniły się.

 Policjanci zatrzymali 3 mężczyzn w wieku 63, 43 i 35 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy medycznej małżeństwu. Agresorzy trafili do policyjnego aresztu, gdzie spędzili pozostałą część nocy. Gdy wytrzeźwieli, śledczy przedstawili im zarzut pobicia. Wszyscy zatrzymani byli już wcześniej karani. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet 3 lata więzienia.

Czytaj więcej