Czytasz: Chciał zabić swoją byłą kochankę i jej chłopaka

Chciał zabić swoją byłą kochankę i jej chłopaka

Rusza proces przeciwko Tomaszowi W.

Dziś o godz. 12:30 w Sądzie Okręgowym w Gliwicach rusza proces przeciwko 42-letniemu Tomaszowi W., który usiłował zabić swoją byłą kochankę Katarzynę K. i jej chłopaka Daniela W.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 30 maja 2016 r. w Brynkowie w powiecie tarnogórskim. Kiedy Tomasz W. zobaczył byłą kochankę jadącą z chłopakiem, ruszył za nimi w pościg. Mężczyzna zepchnął ich auto na drzewo i zaczął do nich strzelać.

- Katarzyna K. została postrzelona w ramię, Danielowi W. udało się obezwładnić napastnika, gdy ten wysiadł z pojazdu i usiłował oddać kolejny strzał - informuje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

Pomocy pokrzywdzonym udzieliła postronna osoba. Po przyjeździe policji na miejsce zdarzenia, w samochodzie Tomasza W. znaleziono kajdanki, rurę stalową, amunicję Parbellum, rewolwer Remington oraz pistolet Guard – 4 kal.6 mm, na którego posiadanie wymagane jest pozwolenie.

Oskarżyła byłego kochanka o gwałt

Tomasz W. strzelał do byłej kochanki, bo nie mógł pogodzić się z ich rozstaniem. Ich relacje stały się jeszcze bardziej wrogie po reportażu w jednej z komercyjnych stacji telewizyjnych, w jakim Katarzyna K. opowiadała o prześladowaniu jej przez byłego partnera. Katarzyna K. oskarżyła Tomasza W. o gwałt, ale jak informuje Joanna Smorczewska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, postępowanie w tej sprawie zostało umorzone.

Podejrzanemu przedstawiono łącznie trzy zarzuty: usiłowania zabójstwa przy użyciu broni i samochodu, nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz zniszczenia mienia na szkodę Anny K.

Ciągle chce zabić?

Smorczewska dodaje również, że tuż przed skierowaniem aktu oskarżenia przeciwko Tomaszowi W. śledczy otrzymali list, z informacją, że szuka on w areszcie kogoś, kto po wyjściu na wolność zabiłby jego byłą kochankę. - Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura Okręgowa w Tarnowskich Górach - mówi prokurator.

Tomaszowi W. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj więcej