Czytasz: Chciał zabić kogokolwiek. 25-latek z Myszkowa zatrzymany

Chciał zabić kogokolwiek. 25-latek z Myszkowa zatrzymany

Śledczy z Myszkowa ustalili, że mężczyzna już od dłuższego czasu interesował się biografiami zabójców.

25-latek z Myszkowa usiłował zabić 40-letnią kobietę. Jak wyjaśnił prokuratorowi, interesował się biografiami zabójców i jego zamiarem było zabicie kogokolwiek. Został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywocie.


W poniedziałek rano, tuż po rozpoczęciu porannej zmiany, pracownik jednej z myszkowskich firm wszedł do pomieszczenia socjalnego z nożem w ręku i zaatakował przypadkowo napotkaną kobietę. Zadał ofierze dwa ciosy nożem w okolice barku. Podczas ataku ostrze złamało się i dzięki temu sprawca nie był w stanie zadać kolejnych uderzeń, które mogły okazać się śmiertelne. 40-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

25-latek został natychmiast zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak wyjaśnił prokuratorowi, jego zamiarem było zabójstwo kogokolwiek.

Śledczy ustalili, że mężczyzna już od dłuższego czasu interesował się biografiami zabójców, o czym czytał m.in. na stronach internetowych. Wczoraj 25-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratory, sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Czytaj więcej