Czytasz: Chciał oszukać policjantów, ale zauważyli... różowy pesel

Chciał oszukać policjantów, ale zauważyli... różowy pesel

40-latek z Sadowa posługiwał się podrobionym prawem jazdy, bo nigdy nie zdobył uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W niedzielne przedpołudnie lubliniecka drogówka zatrzymała do kontroli kierującego volkswagenem golfem. Poproszony o okazanie dokumentów, 40-letni kierowca przekazał mundurowym dowód osobisty i prawo jazdy. Uwagę kontrolujących zwrócił różowy numer pesel na dokumentach. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że dokument taki nie istnieje, a jego posiadacz w ogóle nie ma uprawnień do kierowania.

Wcześniej nie miał problemu z Fałszywym dokumentem 

Poproszony o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, 40-latek przyznał, że od jakiegoś czasu posługuje się fałszywym dokumentem i dotychczas udawało mu się uniknąć odpowiedzialności. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu. Dokument ten był co prawda autentyczny, ale okazało się, że volkswagen, którym podróżował 40-latek, nie ma aktualnych badań technicznych.

5 lat za kratami i grzywna 

Mężczyzna usłyszał już zarzut posługiwania się podrobionym dokumentem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego, 40-latek musi liczyć się z grzywną, która czeka go w związku z kierowaniem pojazdem bez uprawnień.

Czytaj więcej