Czytasz: Zakupy w firmie rodzinnej? Szukaj takiego oznaczenia

Zakupy w firmie rodzinnej? Szukaj takiego oznaczenia

Drzewko z widocznymi korzeniami. To znak, że robisz zakupy u rodzinnej i rodzimej firmy. Wspieraj taką przedsiębiorczość!

Przebadali tysiąc osób. Okazało się, że znaczna większość ankietowanych woli zrobić zakupy w rodzinnej firmie niż sklepie dużej sieci. Problem w tym, że firmę rodzinną trudno rozpoznać. Zmienić postanowiła to Fundacja Firm Rodzinnych, która pojawiła się na październikowym Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach.

- Kiedyś panowało przekonanie, że firma, którą prowadzi rodzina, to firma garażowa. Nic z tych rzeczy. Doświadczenie pokazuje, że może być to świetnie prosperujące przedsiębiorstwo, które oferuje produkty i usługi na najwyższym poziomie - mówi Katarzyna Gierczak-Grupińska z Fundacji Firm Rodzinnych.

Przykład? Lodziarnia Grycanów. - Taki biznes nie jest łatwy, bo łączy pracę, pieniądze i więzy rodzinne, może być jednak przyczynkiem do wielu sukcesów – zaznacza Gierczak-Grupińska.

Dodaje, że Fundacja Firm Rodzinnych prawdopodobnie jako jedyna na świecie wprowadziła specjalny znak umożliwiający klientom wybór firmy tego typu. - To drzewko – pokazuje specjalistka. I apeluje: - Wspierajmy takich przedsiębiorców.

CZYTAJ TAKŻE: TO NIE TYLKO BIZNES. ATRAKCJE KATOWICKIEGO KONGRESU

Czytaj więcej