Czytasz: Cezary Pazura: Różaniec jest moją tarczą

Cezary Pazura: Różaniec jest moją tarczą

Cezary Pazura, Modest Amaro, Antek Smykiewicz, Marcin Mroczek, Przemysław Babiarz… wspólnie włączają się w różańcową obronę granic Polski.

 

- Wszystko ma swoje granice - mówi Cezary Pazura - Modlę się o zdrowy rozsądek, który gdzieś z nas wszystkich wyparował - dodaje

Nie jest to jednak kolejny żart Pazury. Nie liczcie też na krytykę różańcowej obrony granic. Cezary Pazura jest jednym z ambasadorów akcji i zachęca do dołączenia do wspólnej modlitwy, która 7 października ma zgromadzić Polaków w kościołach, na szlakach i na górskich szczytach.

- Mówią, że różaniec, to jest broń. (…) Wolę mówić o różańcu, że jest moją tarczą, na której spotykam się z Matką Boską - mówi aktor.

Poza Cezarym Pazurą do różańcowej obrony granic zachącają: Jerzy Zelnik, Dominika Figurska, Ewa Ziętek, Dariusz Kowalski i Marcin Mroczek, Przemysław Babiarz, Katarzyna Olubińska, Krzysztof Ziemiec, Antek Smykiewicz, Wojciech Modest Amaro i o. Benedykt Pączka.

Rośnie też liczba miejsc, w których można włączyć się w akcję. Po przygranicznych kościołach i lotnisku w Pyrzowicach, na różańcowej mapie Polski pojawiły się szczyty górskie. W naszym regionie padło na Babią Górę.

Sobota, 7 października ma być wyjątkowym dniem w historii Polski. Na tyle wyjątkowym, że włącza się w nią państwowa spółka energetyczna. Głównym mecenasem akcji „Różaniec do granic” jest spółka Energa.

Punktualnie o 14:00 wzdłuż granicy Polski milion ludzi będzie odmawiać modlitwę różańcową, by „okazać wierność i posłuszeństwo Maryi”. Ma być to modlitwa „do granic możliwości, granic lęków, granic pragnień” oraz „poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń”.

- Chcemy przepraszać i wynagradzać, za wszelkie bluźnierstwa, zniewagi przeciw Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Pragniemy błagać przez wstawiennictwo Matki Bożej o ratunek dla Polski i świata - tłumaczą członkowie fundacji Solo Dios Basta.