Czytasz: Centrum Usług Współnych wciąż rekrutuje

Centrum Usług Współnych wciąż rekrutuje

Centrum Usług Wspólnych PwC w Katowicach zatrudnia już 1400 osób, planuje rekrutację kolejnych 300.

Centrum Usług Wspólnych PwC (Service Delivery Center) wzmacnia swoją obecność w Katowicach, tworząc nowe miejsca pracy. Do lipca 2018 r. Centrum ma zatrudniać w sumie 1700 pracowników.  Aby sprostać ambitnym planom rekrutacyjnym, firma wynajęła dodatkowe powierzchnie w kompleksie Silesia Business Park.  Łącznie w spółkach firmy doradczej PwC w Polsce pracuje już blisko 4500 osób.

PwC Service Delivery Center w Katowicach zajmuje się świadczeniem usług wsparcia dla działów audytu finansowego, doradztwa podatkowego oraz usług kadrowych, księgowych i zakupów dla spółek PwC zlokalizowanych w ponad 50 krajach na świecie. Obecnie w Centrum pracuje już 1400 osób.

- PwC Service Delivery Center działa w Katowicach już od 8 lat. W tym czasie zbudowaliśmy silną markę na rynku lokalnym świadcząc usługi w trzech niezależnych liniach serwisowych. W tym roku zatrudniliśmy  ponad 500 nowych specjalistów, a w kolejnych miesiącach zamierzamy zrekrutować kolejne 300 osób. Pracujemy w 8 językach, nasze środowisko pracy jest zróżnicowane i dynamiczne. Oferujemy bardzo szeroki zakres możliwości rozwoju kariery zawodowej, zarówno dla studentów i absolwentów, ale również doświadczonych ekspertów w różnych specjalizacjach. Zapewniamy komfortowe warunki pracy oraz bogaty wachlarz świadczeń pozapłacowych - mówi Paweł Mleczko, dyrektor zarządzający PwC Service Delivery Center  w Katowicach.

- Miasto Katowice ulega dynamicznym zmianom, które można zaobserwować w wielu dziedzinach i na wielu płaszczyznach. Katowice są ważnym ośrodkiem gospodarczym Polski, rozwijającym się w oparciu o wiedzę, sektor usług i nowoczesne technologie. Cały czas podejmujemy zdecydowane kroki, aby stwarzać coraz to lepsze warunki do rozwoju biznesu w mieście. Inwestorzy dostrzegają niezaprzeczalny potencjał inwestycyjny Katowic i wiążą z nimi swoją biznesową przyszłość. PwC jest tego kolejnym już przykładem - podkreśla Marcin Krupa, prezydent Miasta Katowice.

PwC Service Delivery Center w Katowicach mieści się w kompleksie Silesia Business Park, przez mieszkańców Katowic nazywany „tiramisu”. Jest to miejsce sprzyjające nie tylko pracy i spotkaniom biznesowym, ale także aktywnemu spędzaniu czasu już po wyjściu z biura. Najemcy mogą tutaj również skorzystać m.in. z plenerowej siłowni, stacji rowerów miejskich czy punktów do ładowania aut elektrycznych.

- Silesia Business Park to jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie Katowic. Wybudowany na terenie dawnej huty Baildon projekt stał się też jednym z symboli transformacji biznesowej miasta, które jeszcze do niedawna było kojarzone głównie z przemysłem górniczym, a dziś stanowi atrakcyjną lokalizację dla międzynarodowych inwestorów - komentuje Marek Stasieńko, regionalny dyrektor ds. wynajmu w Skanska Property Poland.

Firma PwC posiada w Polsce 8 biur regionalnych: w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie, świadcząc usługi z zakresu doradztwa biznesowego, doradztwa podatkowego i prawnego oraz audytu. W 2014 r. dodatkowo otworzyła Centrum Kompetencyjne w Gdańsku, a w 2016 r. Service Delivery Center (SDC) w Opolu. W sumie spółki PwC w Polsce zatrudniają prawie 4 500 osób.

Czytaj więcej