Czytasz: Senior pyta i nie błądzi

Senior pyta i nie błądzi

Centrum Informacji Senioralnej to pierwsza tego typu instytucja w Polsce. Powstaje w Chorzowie.

Gdzie można uzyskać darmową pomoc prawną, jakie instytucje miejskie organizują bezpłatne kursy komputerowe i kiedy można skorzystać z szczepień przeciwko grypie?

Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać w powstającym Centrum Informacji Senioralnej (CIS). Centrum Informacji Senioralnej ma być miejscem, gdzie najstarsi mieszkańcy Chorzowa - a także ich rodziny - będą mogli otrzymać szczegółowe informacje na temat realizowanej w mieście polityki senioralnej, wydarzeń i kursów, dofinansowań, porad prawnych, usług medycznych i wielu innych zagadnień.

- Wydawać by się mogło, że żyjemy w epoce, w której dzięki Internetowi wszystkiego można dowiedzieć się w ciągu kilku minut – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. aktywizacji społecznej. - Nie możemy jednak zapominać o sporej grupie osób, dla których obsługa komputera czy smartfona wciąż nie jest komfortowa. To z myślą o nich stworzyliśmy Centrum Informacji Senioralnej.

Do CIS będzie można zatem przyjść – lub zadzwonić - by poznać numer telefonu lub adres wybranej instytucji miejskiej, uzyskać informacje na temat organizowanych w Chorzowie wydarzeń, dowiedzieć się gdzie i w jakich terminach organizowane są bezpłatne szczepienia przeciwko grypie albo jak skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologa. To pierwsza w Polsce tego typu instytucja.

Uroczyste otwarcie

Uroczyste otwarcie Centrum Informacji Senioralnej odbędzie się w sobotę, 17 grudnia, o godz. 14. 00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. CIS zlokalizowane będzie w budynku przy ul. Dąbrowskiego 7.

Czynne będzie w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach 8. 00 - 16. 00, a w czwartki w godz. 9. 00 - 17. 00. Z usług centrum będzie można korzystać także dzwonić pod nr tel. 32 245 93 40 lub pisząc maila na adres: cis@chorzow.eu.

Czytaj więcej