Czytasz: Camerimage za darmo dla mieszkańców Bydgoszczy

Camerimage za darmo dla mieszkańców Bydgoszczy

Mieszkańcy, którzy przygarną pod swój dach studenta otrzymają festiwalową kartę wstępu.

Ruszyły przygotowania do jednego z największych festiwali filmowych poświęconych sztuce operatorskiej. CAMERIMAGE co roku przyciąga tłumy miłośników kina i gwiazdy filmowe z całego świata. Organizatorzy festiwalu podejmują różne działania, aby również mieszkańcy włączyli się w to najważniejsze kulturowe wydarzenie Bydgoszczy. Czym jest program HOMESTAY?

Mieszkańcy Bydgoszczy, którzy na czas festiwalu nieodpłatnie przyjmą studentów pod swój dach, otrzymają festiwalową kartę wstępu "Obserwator". Będą mogli wziąć udział w projekcjach filmowych w Operze Nova i Multikinie oraz w wielu wydarzeniach towarzyszących m.in. w wystawach, warsztatach czy spotkaniach z twórcami. Za jednego studenta przysługuje wejściówka dla jednej osoby.

Program jest skierowany dla obu stron. Dzięki niemu, studenci przybywający nie tylko z Europy, ale i z bardziej odległych zakątków świata, mogą korzystać z darmowego zakwaterowania. W zamian za wsparcie mieszkańcy stają się częścią tej światowej imprezy i mogą cieszyć się urokiem kina zupełnie za darmo. 

Wszyscy zainteresowani udziałem w programie muszą wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej festiwalu. Termin zgłoszeń upływa 14 października. 

26. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 10 - 17 listopada 2018.