Czytasz: Cały świat będzie oglądał zmagania e-sportowców w trakcie IEM 2019!

Cały świat będzie oglądał zmagania e-sportowców w trakcie IEM 2019!

Stolica Śląska po raz siódmy gościć będzie graczy z całego świata podczas kolejnej edycji Intel Extreme Masters

W Katowicach odbędzie się jedno z największych wydarzeń w świecie e-sportu. Na turnieje gier Starcraft II, Counter-Strike: Global Offensive i DOTA2 z całego świata przyjadą tysiące graczy i fanów. W tym roku pula nagród to prawie 10 milionów złotych!

Intel i Electronic Sports League (ESL) ponownie łączą siły i zapraszają na największe tego typu wydarzenie na świecie. Katowicki Spodek i Międzynarodowe Centrum Kongresowe będą świadkami kolejnej edycji turnieju w najpopularniejsze gry sieciowe. To także świetna okazja dla miasta, aby pokazać się z innej strony.

- Potrzebujemy tego typu imprez, by łamać stereotyp, że Katowice są miastem węgla i stali - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic

Wejście na imprezę jest darmowe, jednak próba przedostania się do środka imprezy wymaga bardzo długiego oczekiwania w kolejce. Organizatorzy przewidzieli różne rodzaje nieimiennych biletów, w ramach których można zyskać wiele ciekawych dodatków. 

IEM to nie tylko turniej dla profesjonalistów. W ramach wydarzenia odbędzie się IEM EXPO czyli targi gier i sprzętu komputerowego. W jego ramach na przestrzeni 15 tysięcy m2 zobaczymy najnowszą technologię z całego świata, a do dyspozycji gości będzie 50 komputerów i 50 konsol PS4.


HARMONOGRAM IEM 2019

W cyklu ESL ONE rywalizować będą gracze DOTA2. Rozgrywki fazy grupowej odbędą się w MCK w dniach 19.02-21.02, a fazę finałową obejrzymy w Spodku od 22.02 do 24.02. Pula nagród w pierwszym tygodniu zmagań to 1,5 miliona zł

Równolegle odbywać się będą rozgrywki w Counter-Strike: Global Offensive. Turniej będzie miał dwie fazy - pierwsza z nich, faza Legend, odbędzie się w MCK w dniach 20.02-24.02 i będzie to pierwszy raz, gdy ta gracze w tej fazie turnieju wystąpią przed żywą publicznością. Druga faza Champions trwać będzie od 28.02 do 3.03 i rywalizację będzie można oglądać w Spodku. Pula nagród to około 3,8 miliona zł.

Kolejną dyscypliną, którą zobaczymy na żywo, będą rozgrywki w Starcraft II. 76. najlepszych zawodników na świecie będzie rywalizowało między 25.02 a 3.03 o zdobycie pucharu. Wpierw pojedynki będzie można obejrzeć w MCK, by na finały przenieść się do spodka. W puli nagród jest 1,5 miliona zł.

IEM EXPO przeprowadzi turniej w zyskującą coraz większą popularność grę Fortnite. W trakcie pierwszego weekendu w szranki staną najwięksi polscy influencerzy, a w drugi weekend na scenie zobaczymy największe światowe gwiazdy Fortnite. Pula nagród w tym turnieju to ok. 2,5 miliona zł.

W MCK odbędzie się turniej w CS:GO dla kobiet. Zawodniczki będą rywalizowały między 28.02 a 3.02 o sporą stawkę - w puli nagród znajdziemy ok. 200 tys. zł.

Czytaj więcej