Czytasz: Bytomskie Centrum Kultury zmieniło się nie do poznania [ZDJĘCIA]

Bytomskie Centrum Kultury zmieniło się nie do poznania [ZDJĘCIA]

Zakończyła się warta 7,8 mln zł modernizacja. Jak zmienił się Becek?

Po niemal roku Bytomskie Centrum Kultury otwiera się dla melomanów, kinomaniaków i miłośników rozrywki. Zakończył się wart 7,8 mln zł remont, który odmienił oblicze Beceku.

Becek przeszedł lifting. Odnowiono elewację budynku, wyremontowano dach i część pomieszczeń. Powstały dwie nowe sale wielofunkcyjne, a budynek został przystosowany do osób z niepełnosprawnościami. Remontu doczekało się także serce Beceku – scena, która zyskała nowe oświetlenie, nagłośnienie i mechanikę.

- Chcielibyśmy, żeby Bytomskie Centrum Kultury tętniło życiem. Odnowiony Becek będzie proponował rozrywkę na wysokim poziomie: koncerty gwiazd, seanse kina studyjnego i spotkania z teatrem. Ale przede wszystkim będzie miejscem otwartym dla mieszkańców, którzy znajdą tu przestrzeń do realizacji własnych inicjatyw – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

NA SEANS DO „GLORII”

Fanów srebrnego ekranu z pewnością ucieszy nowa sala kinowa, która – na cześć ukochanego przez bytomian kina – zyskała imię „Gloria”. W nowych fotelach będzie mogło zasiąść 100 miłośników kina studyjnego, którzy w Beceku znajdą ofertę, której próżno szukać w multipleksach.

- Już wkrótce w „Glorii” zaprezentujemy oscarowe filmy krótkometrażowe, Festiwal Wiosna Filmów, czy tak lubiane BCKino w podroży – mówi Krystyna Jankowiak-Markwica, dyrektor Bytomskiego Centrum Kultury.

- Ale to nie wszystko. Becek wkrótce zaprosi nie tylko na seanse i koncerty, ale też na zajęcia i warsztaty, o które upominali się bytomianie podczas ubiegłorocznych konsultacji społecznych – dodaje Krystyna Jankowiak-Markwica.

BECEK OTWORZY SIĘ KONCERTOWO!

O tym, jak zmieniło się Bytomskie Centrum Kultury bytomianie przekonają się w nadchodzący weekend, podczas Dni Otwartych. Od 5 do 7 kwietnia będzie można zajrzeć w każdy zakamarek Beceku i wziąć udział w zaplanowanych imprezach.

W sobotę 6 kwietnia przed publicznością zaśpiewa Marcin Sójka, zwycięzca 9. edycji "The Voice of Poland", a w niedzielę mniej poważnie muzykę poważną zagra Grupa MoCarta.

Przez cały weekend na odwiedzających Becek – tak młodszych, jak i starszych – czekać będą seanse kinowe, gry planszowe, warsztaty a nawet cyrk i mobilny escape room z Karin Stanek w roli głównej.