Czytasz: Bytomskie Centrum Kultury coraz bliżej otwarcia!

Bytomskie Centrum Kultury coraz bliżej otwarcia!

Po niemal rocznej przerwie związanej z kapitalnym remontem, Becek wraca na kulturalną mapę Bytomia.

Po niemal roku Becek wraca do życia. Kończy się potężny remont ośrodka, który zmienił jego oblicze i wnętrze. Becek ponownie otworzy się 5 kwietnia, kiedy rozpoczną się Dni Otwarte. W programie nie zabraknie koncertów gwiazd (Kasia Nosowska), występów kabaretów (Grupa MoCarta), seansów filmowych, spektakli dla dzieci i wielu innych atrakcji dla małych i dużych widzów.

Podczas Dni Otwartych Beceku będzie też można tak po prostu zwiedzić nowy Becek, zajrzeć tam, gdzie z reguły nie ma dostępu. 

Zaplanowano też pokazowe warsztaty będące odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy w ubiegłym roku brali udział w konsultacjach diagnozujących ich oczekiwania wobec nowej oferty kulturalnej ośrodka. Zaznaczali wówczas, że brakuje im zajęć stałych, warsztatów rozwijających pasje dzieci i dorosłych. Mieszkańcy podkreślali też, że potrzebna jest otwarta przestrzenią, gdzie można byłoby przyjść, spotkać się, poczytać.

Na rewitalizację Bytomskiego Centrum Kultury miasto pozyskało środki unijne z Obszaru Strategicznej Interwencji. Wartość projektu to prawie 7,8 mln zł. Prace zakrojone były na ogromną skalę. Budynek został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, odnowiono jego elewację. Odnowiono też całe zaplecze Sali ToTu wraz mechaniką, nagłośnieniem i oświetleniem. Pomyślano też o miłośnikach kina, w tym kina studyjnego. Na pierwszym piętrze powstanie nowa sala kinowa dla 100 osób, na drugim – dwie wielofunkcyjne sale.