Czytasz: Złodzieje samochodów zatrzymani przez policję

Złodzieje samochodów zatrzymani przez policję

Odzyskano pojazdy warte prawie 450 tysięcy złotych.

Bytomscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępców zajmujących kradzieżami drogich samochodów. Sprawcy działali głównie na terenie województwa śląskiego. Wczoraj rano bytomscy śledczy, przy wsparciu policjantów z komendy wojewódzkiej oraz komendy miejskiej w Katowicach wkroczyli na kilka wytypowanych posesji.

Na ulicy Rymera w Zabrzu śledczy zatrzymali trzech mężczyzn poruszających się kradzionym Audi S5. Dwaj z nich to bytomianie w wieku 33 i 52 lat, trzeci to 34-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. W zabezpieczonym samochodzie policjanci znaleźli podrobione tablice rejestracyjne oraz urządzenia, które pozwalały przestępcom kraść samochody w kilkanaście sekund. Efektem długotrwałej pracy było również odzyskanie 6 aut, których łączna wartość to prawie 450 tysięcy złotych.

Na terenie Zabrza odnaleziono Audi S5 skradzione z Gliwic w ubiegłym roku, Forda Focusa RS skradzionego z Opola miesiąc temu oraz Audi Q7 skradzione dwa dni temu w Krapkowicach. W garażu przy ulicy św. Tomasza w Bytomiu policjanci ujawnili Mazdę 3 skradzioną poprzedniego dnia na terenie Radzionkowa, natomiast w Rybniku odnaleziono Audi S4, które już rok wcześniej zabezpieczyli policjanci z KMP w Sosnowcu, a przestępcy w zuchwały sposób próbowali je odzyskać, wywożąc z terenu tamtejszej komendy. Dzisiaj w Chorzowie kryminalni odzyskali kolejny samochód - Audi A4.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwala na przedstawienie podejrzanym zarzutów kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Śledczy wystąpili z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. O losie sprawców zadecyduje sąd. Grozi im do 10 lat za kratkami.

Czytaj więcej