Czytasz: Bytom w kontrowersyjny sposób zaprasza na dni miasta. Mieszkańcy są oburzeni

Bytom w kontrowersyjny sposób zaprasza na dni miasta. Mieszkańcy są oburzeni

"Masz dosyć występów polskiej reprezentacji"? Bytom zaprasza

Ktoś w Bytomiu nie przemyślał organizacji tegorocznych dni miasta. O 20:00, kiedy na boisko w Kazaniu wybiegnie reprezentacja Polski, w Bytomiu na scenę wejdzie Krzysztof Zalewski. O 21:20 przejmie ją Mrozu. Mieszkańcy są zaskoczeni.

- Nawet na festiwalu w Opolu, przerwali koncerty na czas meczu. Można było zrobić strefę kibica. A tak ja zostaję w domu - mówi nam pan Adam z Bytomia.

Prawdziwe oburzenie wywołał jednak wpis na oficjalnym profilu miasta, który miał zachęcić mieszkańców do przyjścia na plac Sobieskiego. Nie zachęcił.

- Wszystkie Panie oraz Panów, którzy mają dosyć występów naszej piłkarskiej reprezentacji zapraszamy dziś wieczorem na dwa koncerty. Wystąpią dla nas Krzysztof Zalewski oraz Mrozu. Do zobaczenia - czytamy na stronie miasta.

Po fali krytyki wpis zmieniono prezentując koncerty w Bytomiu jako alternatywę dla tych, którzy meczem nie są zainteresowani. Mieszkańcy nie zostawiają na prezydencie Bartyli suchej nitki.

- Wszystkie panie oraz panów, którzy mają dość dotowania z miejskiej kasy IV ligowego klubu piłkarskiego i rządów pseudoprezydenta oraz jego świty zapraszamy jesienią na wybory. Mam nadzieję, że będzie bez dogrywki i popłyniecie w pierwszej turze. Amen - pisze pani Joanna.

- Pan Bartyla potrafi tylko zorganizować telebim na Olimpijskiej by można było pooglądać Polonię grająca w... Radzionkowie. Już wolę oglądać beznadziejnego Milika niż te wasze pseudo Dni Bytomia - pisze pan Krzysztof.

- Trzeba było pomyśleć i zamiast pisać takie teksty, wystawić wielki telebim i zrobić wielką strefę kibica. Wtedy mielibyście gwarancję sukcesu - dodaje kolejny mieszkaniec.

Miasto Bytom próbuje łagodzić sytuację zapewniając, że trzymać kciuki za Polskę będzie w trakcie koncertu Krzysztofa Zalewskiego, „do czego zachęcamy wszystkich”. Reakcja bytomian nie wskazuje na to, żeby władze miasta przekonały ich do wzięcia udziału w koncertach. Krzysztof Zalewski meczu nie obejrzy. Kto przyjdzie go posłuchać, okaże się o 20:00.


AKTUALIZACJA, GODZ. 20:00

Koncert Krzysztofa Zalewskiego w Bytomiu:

Czytaj więcej