Czytasz: Bytom: Usiłował zabić swoją byłą partnerkę. Ranił ją nożem w plecy

Bytom: Usiłował zabić swoją byłą partnerkę. Ranił ją nożem w plecy

37-latek podczas jednego wieczoru... usiłował zabić swoją byłą partnerkę, uderzył młotkiem w głowę sąsiada i ranił nożem znajomego.

Najpierw na komisariat w Szombierkach zgłosił się 44-letni mężczyzna i poinformował, że... sąsiad uderzył go młotkiem w głowę. Policjanci po otrzymaniu tej informacji pojechali pod wskazany adres – na ulicę Skromną w Bytomiu. Sprawcy już tam nie było, jednak funkcjonariusze znaleźli go przy ulicy Wyzwolenia, w mieszkaniu znajomego. Przed przybyciem policjantów, 37-latek ugodził nożem 42-letnią kobietę w plecy i rękę, a 50-letniego mężczyznę ranił nożem w nogę.

 

 Sprawca został obezwładniony i zatrzymany. Na miejsce skierowano grupę operacyjno-procesową. Pokrzywdzone osoby trafiły do szpitala. Mężczyźni po udzielonej pomocy medycznej zostali zwolnieni do domu. 42-letnia kobieta została w szpitalu.

Jak się okazało, zarówno ofiary jak i sprawca byli w chwili zdarzenia pijani. 37-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu we krwi, a pokrzywdzeni od 1 do prawie 3 promili.

Z ustaleń śledczych wynika, że 37-latek tego samego dnia wyszedł z aresztu, gdzie przebywał w związku z niepłaceniem alimentów. Sprawcy po wytrzeźwieniu zostały przedstawione zarzuty za usiłowanie zabójstwa 42-letniej kobiety i uszkodzenie ciała dwóch mężczyzn. Śledczy wnioskowali o areszt. Decyzją sądu mieszkaniec Bytomia został tymczasowo aresztowany. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.