Czytasz: Prawie 15,5 mln na rewitalizację parków

Prawie 15,5 mln na rewitalizację parków

Kilkanaście miejskich parków niebawem wypięknieje

Aura za oknem może i nie nastraja do długich spacerów, ale warto nawet o tej porze roku poobserwować bogactwo przyrody w bytomskich parkach i zobaczyć jak bardzo na przestrzeni lat zmieniły się zielone płuca miasta. To nie koniec zielonej rewitalizacji! Bytom pozyskał ponad 13 mln zł na odnowę zieleni w parkach miejskich. 

Parki na nowo

Do końca przyszłego roku w ramach projektu Odnowa zieleni w parkach miejskich w Bytomiu realizowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, potrwają prace w Parku Miejskim w centrum, Ludowym w Miechowicach, Fazańcu w Szombierkach, w Parku Mickiewicza, Parku im. Konopnickiej w Karbiu oraz na terenie zieleńców przy ul. Bukowej, Zabrzańskiej i Nowakowskiego. 

- Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania procedur przetargowych. Realizacja tego projektu to koszt prawie 15,5 mln zł, z czego 85 proc. stanowić będzie unijne dofinansowanie - mówi Ewa Nazarewicz, dyrektorka Miejskiego Zarządu Zieleni Gospodarki Komunalnej.

Zakres prac obejmuje m.in. prace zieleniarskie, na które złożą się nowe nasadzenia drzew i krzewów, rekultywacja zbiorników wodnych. Powstaną też nowe trawniki, wyremontowane zostaną alejki. Uroku bytomskim parkom dodadzą także nowe elementy małej architektury w postaci schodów, pomostów, ławek i koszy na śmieci.

Czytaj więcej