Czytasz: Bytom: Nowe kamery monitoringu. Gdzie je zamontowano?

Bytom: Nowe kamery monitoringu. Gdzie je zamontowano?

Miejski monitoring wzbogacił się o 13 nowych kamer.

Inwestycja ma nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. Pomoże też w walce z nielegalnym procederem zwożenia odpadów do Bytomia. 

Nowe kamery zamontowano w rejonie ulicy Świętochłowickiej i Ostatniej /3 kamery/, Siemianowickiej /1 kamera/, Alei Jana Pawła II i ul. Kędzierzyńskiej /4 kamery/, ul. Arki Bożka i Chorzowskiej /2 kamery/, ul. Nickla, Frenzla i Francuskiej /2 kamery/ oraz ul. Konstytucji, Baczyńskiego i Pasteura /kamera monitoringu wraz z przeniesieniem punktu kamerowego w rejon ul. Konstytucji/.

Rozmieszczenie części nowych kamer to efekt wniosków mieszkańców, które kierowane były do prezydenta Bytomia.

- Tylko do listopada 2018 roku operatorzy monitoringu miejskiego wykryli ponad 2600 zdarzeń, z czego większość stanowiło zagrożenie w ruchu drogowym – mówi Andrzej Prochotta, naczelnik Wydziału Transportu Lokalnego w Urzędzie Miejskim w Bytomiu.

- Nowe kamery stale monitorują dany obszar. W przypadku kamer obrotowych pojawiały się sytuacje, że zdarzenie nie zostało zarejestrowane, gdyż kamera obserwowała inny obszar. Nowe kamery wykluczą takie sytuacje – dodaje Prochotta.

Dzięki zainstalowaniu nowych kamer system monitoringu miejskiego w Bytomiu liczy już 63 kamery. Na nowe kamery miasto wydało 150 tys. zł.