Czytasz: Mieszkańcy wspólnie udekorowali choinkę na dworcu

Mieszkańcy wspólnie udekorowali choinkę na dworcu

W Bytomiu do świąt przygotowują się wspólnie.

Choć zapewne część z nas sięga po pudło ze świątecznymi ozdobami tuż przed Wigilią, są też tacy, którzy przygotowują się do świąt dużo wcześniej. Można do nich było dołączyć 9 grudnia o godz. 12.00, przychodząc na dworzec PKP w Bytomiu na wielkie strojenie choinki.

Jak zaznacza organizator imprezy, Tomasz Kasperek, poprzez ten happening bytomianie chcieli podkreślić, jak ważna dla miasta była modernizacja hali dworca kolejowego w 2014 roku.

Choinka na dworcu PKP w Bytomiu:

Oprócz strojenia świątecznego drzewka zaplanowano sporo atrakcji dla najmłodszych, a wśród nich wizytę św. Mikołaja i jego pomocnika Olafa rodem z Krainy Lodu. Jak w poprzednich latach nie zabrakło m.in. konkursów z nagrodami, warsztatów tworzenia świątecznych dekoracji z papieru i piernika. Ponadto uczennice Zespołu Szkół Usługowo – Rzemieślniczych zaplatały dzieciom fantazyjne warkoczyki.

Muzeum Chleba i Ciekawostek ponownie przygotowało dla dzieci regionalne niespodzianki. Na coroczny happening na dworcu złożyły się też występy artystyczne, do których przygotowywały się dzieci i młodzież. Wśród wykonawców znalazły się maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 12, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 42 oraz zespół Latorośle i przyjaciele.

Podczas akcji obecni byli również podopieczni i przedstawiciele Akademii Piłkarskiej przy GKS Rozbark Bytom.

Czytaj więcej