Czytasz: Poznaj sekrety tajnych operacji GROM-u

Poznaj sekrety tajnych operacji GROM-u

Ukazała się trzecia książka byłego żołnierza GROMu - Navala. Autor spotka się w poniedziałek z czytelnikami.

Efektem zamachu terrorystycznego na World Trade Center była mobilizacja wojskowych jednostek specjalnych na całym świecie. Polscy żołnierze, jako jedni z pierwszych zaczęli przygotowanie do nieuchronnych walk na Bliskim Wschodzie. „Zatoka” (Wydawnictwo Bellona) to trzecia książka byłego żołnierza GROMu - Navala. 16 października w salonie Empik Silesia w Katowicach autor spotka się z czytelnikami.

Historia jednostki specjalnej sił zbrojnych, której misje zagraniczne fascynują i wzbudzają grozę, stanowi realistyczny obraz operacji wojskowych na wodach Zatoki Perskiej. Żołnierze, przebywając z dala od rodzin na najbardziej niebezpiecznym wówczas terytorium, pamiętali o podstawowych wartościach wynikających z braterstwa broni. To właśnie ich lojalność i profesjonalizm tworzą legendę, która ma zostać w pamięci narodu na długie lata. „Zatoka” to obowiązkowa lektura dla osób, które chcą poznać owiane tajemnicą operacje GROMu.

Naval – były żołnierz GROMu. Otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Krzyża Wojskowego, Krzyż Komandorski Orderu Krzyża Wojskowego oraz Złotą Odznakę GROMu za zasługi. Teraz swoje wspomnienia opisuje w książkach.

16 października, godz. 18:00

Empik Silesia

ul. Chorzowska 107, Katowice

Czytaj więcej