Czytasz: Były wiceprezes Ruchu zatrzymany

Były wiceprezes Ruchu zatrzymany

W prokuraturze trwa przesłuchanie.

W Prokuraturze Regionalnej w Katowicach trwa właśnie przesłuchanie Dariusza S., byłego prezesa Ruchu Chorzów i Mirosława M., byłego wiceprezesa klubu i prezesa fundacji "Ruch Chorzów". Obaj zostali zatrzymani wczoraj przez katowickich funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zgodnie z ustaleniami śledztwa zatrzymane osoby w okresie od marca 2015 roku do kwietnia 2016 roku miały udzielić Naczelnikowi Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu korzyści majątkowych o łącznej wartości 72 tys. zł. - informuje Prokuratura Regionalna w Katowicach. Łapówki miały zapewnić pozytywne decyzje podatkowe dla klubu i fundacji.

- Aktualnie wykonywane są czynności procesowe z udziałem osób zatrzymanych. Po przesłuchaniu podejrzanych, prowadzący śledztwo prokuratorzy podejmą decyzję w przedmiocie stosowania środków zapobiegawczych - mówi Ireneusz Kunert, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W dotychczasowym toku śledztwa Naczelnikowi Pierwszego Śląskiego Urzędu Skarbowego Marcinowi K. przedstawiono zarzuty popełnienia 30 przestępstw. Łącznie miał on przyjąć łapówki o kwocie przekraczającej 600 tys. zł, grozi mu za to 10 lat więzienia.

W sprawie zatrzymanych zostało w sumie 9 osób, z czego w stosunku do trzech stosowany jest tymczasowy areszt. Prokuratura nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Śledztwo trwa od października 2016 r.

Czytaj więcej