Czytasz: Były szef KNF aresztowany na 2 miesiące!

Były szef KNF aresztowany na 2 miesiące!

W nocy Sąd Rejonowy Katowice-Wschód uwzględnił wniosek prokuratury.

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Ch. został aresztowany na dwa miesiące w związku z podejrzeniem o przekroczenie uprawnień. Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w nocy ze środy na czwartek uwzględnił złożony w środę wniosek prokuratury. Informację o areszcie dla byłego szefa KNF przekazał reprezentujący podejrzanego mecenas Radosław Baszuk.

Prokuratura argumentowała wniosek o aresztowanie Marka Ch. ryzyskiem matactw i grożącą mu karą 10 lat więzienia. Według obrońców Marka Ch., nie było jednak podstaw do stosowania wobec ich klienta środków zapobiegawczych i zapowiedzieli zaskarżenie decyzji sądu. Były szef KNF usłyszał zarzut w związku z propozycją korupcyjną, jaką miał w marcu tego roku złożyć właścicielowi Getin Noble Banku Leszkowi Czarneckiemu.

Przypomnijmy:

Prokuratura zdecydowała się wystosować do sądu wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie, na dwa miesiące, byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Jak poinformowano, Marek Ch. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Wniosek o areszt rozpoznał Sąd Rejonowy Katowice-Wschód.

- Mój klient czuje się jak każda osoba zatrzymana i dowieziona do prokuratury, czyli niekomfortowo, ale składa obszerne wyjaśnienia i odpowiada na wszystkie pytania. Nie przyznaje się do winy – powiedział Radosław Baszuk, obrońca Marka Ch.
Marek Ch. usłyszał w poniedziałek zarzut w związku z rozmową przeprowadzoną przed kilkoma miesiącami z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim. Według Czarneckiego ówczesny przewodniczący KNF zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za około 40 mln zł - miało to być wynagrodzenie dla wskazanego przez Ch. prawnika.