Czytasz: Było gryfnie, choć brakowało... haźli i hasioków [ZDJĘCIA, WIDEO]

Było gryfnie, choć brakowało... haźli i hasioków [ZDJĘCIA, WIDEO]

02:27
Zakończył się Pol'And"Rock Festiwal. Jak bawili się Ślązacy?

Dobiegła końca 24. edycja imprezy, którą wszyscy pamiętają jako Przystanek Woodstock. W tym roku festiwal zadebiutował pod nową nazwą. Jak zapewniają uczestnicy, Pol’And’Rock nie stracił klimatu kultowego wydarzenia. Kostrzyn nad Odrą gościł festiwalowiczów w dniach od 2 do 4 sierpnia. Jak podają organizatorzy, na polach festiwalu zebrało się około 500-700 tys. W tym roku na dużej scenie zagrały takie gwiazdy jak Judas Priest, Arch Enemy czy Nocny Kochanek.

Jak bawili się mieszkańcy naszego województwa? Zobaczcie sami

- Lubuskie zostaje oficjalnym partnerem Pol'And"Rock do 2020 roku - zapewnia Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Jak przekonuje Jurek Owsiak Pol’And’Rock mają wypracowany styl i sposób na organizowanie festiwalu i stworzyli standardy bezpieczeństwa, a jedynym podwyższonym ryzykiem mogła być pogoda. Z pomocą uczestnikom festiwalu w upalne dni ruszał Pokojowy Patrol, którego liczba w tym roku wynosiła 1300 osób. To właśnie praca wolontariuszy udowodniła, że "barierki pod sceną nie są potrzebne".

- 1300 wolontariuszy Pokojowego Patrolu, 700 osób w niebieskich koszulkach pilnowały naszego
bezpieczeństwa - mówił Jerzy Owsiak - Nasi wolontariusze Pokojowego Patrolu fantastycznie spisali się na koncercie, dlatego niepotrzebne są barierki.

Tłumy na koncertach i wiosce festiwalowej bezpiecznie bawili się przez wszystkie dni. Prawdziwym hitem okazał się koncert "Nocnego Kochanka"

- Koncert Nocnego kochanka pobił absolutne rekordy frekwencji. Stwierdzamy, że między 500 a 700 tys. osób tu jest, żyje, oddycha, wciąga ten kurz, pije wodę, żeby się ochłodzić opala się i słucha muzyki - mówił Jurek Owsiak, organizator nowego Woodstocku.

Organizatorzy “najpiękniejszego festiwalu świata “ podziękowali publiczności za jej zachowanie pod sceną i wszystkich zapraszają na styczniowy finał WOŚP.

Czytaj więcej