Czytasz: Był pociąg nad Pogorię. Co z nim teraz?

Był pociąg nad Pogorię. Co z nim teraz?

Polskie Linie Kolejowe wyremontowały przystanek, a Koleje Śląskie wpisały go do rozkładu jazdy. - Dobra inicjatywa – chwalą plażowicze. I pytają, czy pociągiem dojadą nad Pogorię także jesienią?

Pociągiem nad dąbrowskie, popularne zresztą w całym regionie jezioro, dojechać można od czerwca tego roku. Wcześniej, przystanek przy Pogorii III, praktycznie nie nadawał się do niczego. Wspólnymi siłami Zakładu Linii Kolejowych w Częstochowie i Kolei Śląskich udało się. Te pierwsze przystanek wyremontowały, te drugie wpisały go do rozkładu jazdy. W efekcie plażowicze mieli do dyspozycji 20 kursów. Pociągi z Gliwic przez Katowice do Częstochowy, zatrzymywały się w okolicy tego popularnego zbiornika wodnego.

 CZYTAJ TAKŻE: NOWY ROZKŁAD JAZDY KOLEI ŚLĄSKICH

 

 Wakacje się jednak kończą. - Czy skończą się też kursy nad Pogorię? - pytają plażowicze. Koleje Śląskie nie ukrywają: - Połączenie miało funkcjonować latem. Po korekcie bieżącego rozkładu jazdy, na przystanku Dąbrowa Górnicza Pogoria pociągi przestaną zatrzymywać się w niedzielę – mówią przedstawiciele KŚ.

Niewykluczone jednak, że przystanek nad jeziorem wróci do rozkładu w czerwcu przyszłego roku. Teraz koleje mają czas na przeanalizowanie uruchomionego pierwszy raz od kilkunastu lat połączenia.

Czytaj więcej