Silesion.PL

serwis informacyjny

Był jarmark, będzie reprezentacja. Nikiszowiec będzie gościł hokejowe reprezentacje

Byl jarmark bedzie reprezentacja – Nikiszowiec bedzie goscil hokejowe reprezentacje

Byl jarmark bedzie reprezentacja – Nikiszowiec bedzie goscil hokejowe reprezentacje

W piątek i sobotę rozegrają mecze sparingowe z Węgrami. Na Jantorze od 12 grudnia można spotkać reprezentację Polski juniorów w hokeju – do soboty 17 grudnia trenują na katowickim lodowisku. Kadra Narodowa Juniorów U18 powalczy z węgierskimi hokeistami już dziś o 17.45 i jutro o 12.15. Rozgrywkę może zobaczyć każdy, a wstęp jest darmowy.

Katowice hokejem stoją – dostępna baza lodowa jest jedną z największych w Polsce. Miasto dysponuje czterema pełnowymiarowymi lodowiskami – Jantorem I, Jantorem II, Spodkiem i sezonowymi Murckami. Trenuje tu wielu utytułowanych zawodników. Największy klub hokejowy, czyli GKS Katowice jest aktualnym mistrzem Polski i zdobywcą Superpucharu. Równie silna jest sekcja łyżwiarstwa figurowego – mowa o Uczniowskim Klubie Spin i Edge Skating Academy – powiedział Daniel Muc, dyrektor MOSiR w Katowicach.

Jantor i Jantor II oferują dzieciom profesjonalne szkolenia hokejowe – łącznie trenuje około 600 osób, z czego blisko połowa to podopieczni Naprzodu Janów. Co ciekawe, w zajęciach biorą udział nie tylko chłopcy – sportem interesuje się coraz więcej dziewcząt. Katowickie kluby sportowe korzystają też z preferencyjnych warunków odbywania treningów. W związku z tym, każdy z rodziców może wybrać dla swojego dziecka odpowiednią ofertę szkoleniową.

Rekreacyjna jazda na łyżwach

Mieszkańcy często korzystają z możliwości rekreacyjnego spędzania czasu na ślizgawkach. Szczególną popularnością cieszy się lodowisko na rynku, które z roku na rok bije rekordy frekwencji.

Katowiczanie nie tylko kibicują hokeistom, ale sami chętnie uprawiają sporty zimowe. W zaledwie dziesięć dni od otwarcia lodowiska na rynku, na tafli ślizgało się aż cztery tysiące osób – to dwa razy więcej niż o tej samej porze rok temu – powiedział Daniel Muc.

Od otwarcia Murcki odwiedziło 2300 katowiczan, a taflę na rynku niemal 10 000 osób. Wstęp na dwa obiekty jest bezpłatny. Murcki są otwarte dla mieszkańców od 8.00 do 22.00 w tygodniu i od 10.00 do 22.00 w weekendy. Na rynku można jeździć na łyżwach od 8.00 do 22.00 w tygodniu, a w soboty i niedziele od 12.00 do 22.00. Przy lodowisku jest wypożyczalnia sprzętu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024