Czytasz: Burzowy Armagedon w Śląskiem. Mamy filmy i zdjęcia (AKTUALIZACJA)

Burzowy Armagedon w Śląskiem. Mamy filmy i zdjęcia (AKTUALIZACJA)

Ponad 120 razy w związku z czwartkową nawałnicą interweniowali strażacy. Najgorzej było w Tarnowskich Górach, Zabrzu i Bytomiu.

Lało, grzmiało i wiało. A do tego pojawił się grad wielkości piłek do golfa. Jak informowali nasi Czytelnicy, spadł m.in. w Katowicach, Bytomiu, Zabrzu, Sosnowcu Bielsku-Białej i Mysłowicach. Burzy towarzyszyły nawalne opady deszczu, silne porywy wiatru, lokalnie do 100 - 120 km/h. Jak dowiedzieliśmy się w Centrum Zarządzania Kryzysowego,  superburza nadeszła do nas z Czech. Strażacy tylko do godz. 21.00  interweniowali już ponad 120 razy, najwięcj - 40 w Tarnowskich Górach. Po 20 razy w Zabrzu, Gliwicach i Bytomiu. 

- Wyjeżdżaliśmy głównie do połamanych drzew i zalanych piwnic - mówi oficer dyżurny śląskiej straży pożarnej.

- To jednak nie koniec anomalii pogodowych - informuje IMGW. W swoim komunikacie przed burzami z gradem ostrzega mieszkańców nie tylko województwa śląskiego, ale też opolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego. 

Zobaczcie filmy naszego reportera:

video: Mateusz Rzońca

Port lotniczy Katowice Airport w związku z burzą wydał komunikat. Należy się spodziewać  kilkudziesięciominutowych opóźnień startów i ladowań samolotów. Ze względu na przejście superkomórki burzowej nad Katowicami sześć rejsów jest opóźnionych (od 40 do 60 min), a jeden przekierowany do Krakowa.

 

Czytaj więcej