Czytasz: .KTW nabiera kształtu i… koloru

.KTW nabiera kształtu i… koloru

Rozpoczął się montaż elewacji na kolejnej “wizytówce” Katowic.

Prace instalacyjne w części podziemnej .KTW I są już bardzo zaawansowane. Sukcesywnie realizowana jest infrastruktura obejmująca sieć przewodów elektrycznych oraz instalacje teletechniczne. Ponadto wykonywane są kolejne odcinki kanałów wentylacyjnych, w tym przewodów oddymiających. Zaczęto także instalację tras kablowych w szachtach elektrycznych na poziom +2 i montaż elewacji.

- Elewacja składa się z trzech głównych materiałów – betonu, szkła i metalu. Podwójne szyby są wykonane z selektywnego szkła ograniczającego przenikanie promieni słonecznych do pomieszczeń biurowych, co zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza budynku - mówi Daniel Muc z biura prasowego TDJ Estate.

Montaż elewacji na .KTW I w Katowicach:

Widoczna na zdjęciach, stalowa platforma wystająca poza obręb budynku ułatwia transport materiałów z poziomu gruntu na kondygnację, gdzie powstaje elewacja. Jest to element mobilny, którego lokalizacja będzie zmieniana, w zależności od miejsca prowadzonych prac.

Obok prac prowadzonych przy budynku .KTW I, od początku maja realizowane jest też zabezpieczenie nad trzonem budynku .KTW II w postaci dachu tymczasowego.

Zobacz wizualizacje wież .KTW:

Czytaj więcej