Silesion.PL

serwis informacyjny

Budowa kąpieliska “Fala” w Parku Śląskim. Są już nowe betonowe niecki

Wielkie zmiany nadchodzą dla kultowego śląskiego kąpieliska “Fala”. Po latach oczekiwania, rozpoczęła się modernizacja tego popularnego miejsca rekreacyjnego. Prace idą pełną parą, a nowa “Fala” ma być miejscem pełnym atrakcji dla mieszkańców i turystów.

Aktualnie trwają prace związane z budową nowej “Fali”. Po wykonaniu niezbędnych wyburzeń, wykonawca przystąpił do prac zbrojeniowych. W nieckach basenów już wylano betonowe płyty, a trwają prace nad siecią sanitarną i deszczową. To dopiero początek ambitnego projektu, który ma przywrócić “Fali” dawny blask.

W najbliższych trzech miesiącach zaplanowane są prace “żelbetonowe”. Pierwsze mury budynków już się pojawiają, co daje wyobrażenie o przyszłym wyglądzie kompleksu.

Nowa “Fala” nie będzie jedynie kąpieliskiem. Oprócz basenów i innych atrakcji wodnych, powstaną trzy budynki: wejściowy oraz dwa budynki techniczne. Na dachu jednego z nich pojawi się mniejszy basen o charakterze widokowym, co na pewno zachwyci odwiedzających.

Projekt modernizacji “Fali” to część większego planu związanego z modernizacją Parku Śląskiego. Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski, podkreśla, że prace przy “Fali” to efekt wieloletnich starań i wsparcia finansowego, które umożliwiło pozyskanie środków na ten cel. Łącznie na modernizację przeznaczono ponad 135 milionów złotych.

Odbudowa “Fali” to powrót do miejsca, które miało ogromne znaczenie dla wielu pokoleń mieszkańców Śląska. To miejsce, gdzie spędzaliśmy wspaniałe chwile w dzieciństwie i młodości. Dla wielu to nie tylko kąpielisko, ale miejsce pełne wspomnień i nostalgii.

Nowa “Fala” zostanie wypełniona różnymi atrakcjami. Oprócz basenów, znajdą się tam dzika rzeka, wodny gejzer, wodny taras oraz niecka z biczami wodnymi. Całkowita powierzchnia lustra wody wyniesie imponujące 3500 metrów kwadratowych. Dodatkowo, dla miłośników sportowego pływania dostępne będą trzy tory pływackie o długości 25 metrów każdy. Zachowana zostanie kultowa wieża do skoków z dwoma poziomami, która zostanie unowocześniona i odświeżona.

Nowa “Fala” będzie też bardziej przyjazna dla gości. Planowane jest wybudowanie strefy gastronomicznej, nowych kas, przebieralni oraz zadaszenia, które ochroni odwiedzających przed słońcem w oczekiwaniu na wejście na teren obiektu.

Cały projekt modernizacji “Fali” realizują firmy Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego SA, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe TRANSCOM Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach oraz Przedsiębiorstwo MAXIMUS ZBH MUC Spółka komandytowa z siedzibą w Siemianowicach Śląskich.

Nowa “Fala” obiecuje stać się nowoczesnym i przyjaznym miejscem rekreacyjnym dla rodzin i wszystkich miłośników wodnych atrakcji. Prace postępują dynamicznie, a mieszkańcy Śląska niebawem będą mogli cieszyć się odnowionym kąpieliskiem.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024