Silesion.PL

serwis informacyjny

Budowa automatycznego parkingu wielopoziomowego na ul. Tylnej Mariackiej: częściowe wyłączenie z ruchu

Budowa automatycznego parkingu wielopoziomowego na ul. Tylnej Mariackiej czesciowe wylaczenie z ruchu fot KAW 03

Budowa automatycznego parkingu wielopoziomowego na ul. Tylnej Mariackiej czesciowe wylaczenie z ruchu fot KAW 03

W związku z kolejnym etapem montażu automatycznego parkingu wielopoziomowego na ulicy Tylnej Mariackiej, od 15 do 31 grudnia (w godzinach 7.00 – 19.00) wyłączona z ruchu będzie jezdnia oraz część chodnika (w obrębie obu zespołów maszyn). Jest to konieczne ze względu na zasięg stref niebezpiecznych pracy żurawi.

Realizowana inwestycja będzie pierwszym publicznym parkingiem automatycznym w Polsce. Składają się na niego dwa zespoły – większy z 12 maszynami oraz mniejszy, zbudowany z 8 maszyn. W obu zespołach zmieści się łącznie 240 pojazdów. Ich działanie polega na wykorzystywaniu systemu rotacyjnych dźwigów i przechowywania pojazdów na przeznaczonych do tego platformach. Są one umieszczone jedna nad drugą, a w zestawie o wysokości 17 metrów mieści się aż 6 poziomów, na których mogą być ustawione pojazdy.

Wraz z końcem listopada nastąpił montaż ostatniej z 20 konstrukcji. Ich wygląd ulegnie jednak jeszcze zmianie. Zestawy muszą zostać wyposażone w pozostałe elementy, jak platformy czy specjalny osprzęt, umożliwiający bezpiecznie i wygodne korzystanie z urządzenia. To m.in. światła ostrzegawcze i czujniki bezpieczeństwa, które – w podobny sposób, jak w przypadku myjni automatycznej – pomogą kierowcy w prawidłowy sposób ustawić pojazd na platformie czy też ją opuścić. Dodatkowo maszyny zostaną okryte siatką cięto-ciągnioną. Co ciekawe, dzięki swoim wymiarom zespoły maszyn mogą działać jak ekrany akustyczne, ograniczające przedostawanie się dźwięków pociągów do tej części śródmieścia.

Wartość tej inwestycji to niemal 23 mln zł.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023