Czytasz: "brońcie Ich grobów przed zbezczeszczeniem!"

"brońcie Ich grobów przed zbezczeszczeniem!"

Prokuratorzy wejdą na cmentarze.

 „10 kwietnia 2010 roku straciliśmy naszych Bliskich – dzieci, rodziców, rodzeństwo, współmałżonków. [...] Po sześciu latach od tych strasznych dni stajemy samotni i bezradni wobec bezwzględnego i okrutnego aktu: nasi Bliscy mają być wyciągnięci z grobów, wbrew uświęconemu tabu, aby nie zakłócać spokoju zmarłym, pochowanym z najwyższą czcią.”
- piszą bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej 


PROKURATORZY WEJDĄ NA CMENTARZE PRZY UL. SIENKIEWICZA W KATOWICACH, PARAFIALNY ŚW. TRÓJCY W BĘDZINIE I KULE W CZĘSTOCHOWIE.

Prokuratorzy Zespołu Śledczego Prokuratory Krajowej zostali „zmuszeni podjąć czynności” w celu ustalenia czy na pokładzie samolotu doszło do eksplozji. Tłumaczą się brakiem przeprowadzenia stosownych działań w kwietniu 2010 roku.

Mobilizacja jest na tyle silna, że do ekshumacji dojdzie pomimo sprzeciwu członków rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. W naszym województwie sprawa dotyczy Krystyny Bochenek, Grzegorza Dolniaka i Janusza Kochanowskiego.

Bardzo chciałabym, żeby w kwestii ekshumacji uszanować wolę Rodzin. Nie rozumiem, czemu miałoby się tak nie stać.
- komentuje Magda Bochenek.

Od miesięcy bezskutecznie wyrażamy swój sprzeciw wobec zapowiedzi tego niezrozumiałego i niczym nieuzasadnionego przedsięwzięcia. Dzisiaj staje się ono faktem. 
- pod apelem podpisały się m.in. Barbara Dolniak i Paulina Dolniak-Mądrzycka

Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar w oficjalnym stanowisku podkreśla, że na postanowienie prokuratora w sprawie ekshumacji osobie, która uważa, że jej prawa zostały naruszone, przysługuje prawo zażalenia do właściwego sądu rejonowego.

BLISCY OFIAR PROSZĄ O POMOC

"Apelujemy do hierarchów Kościołów, których kapłani odprowadzali naszych Ukochanych na cmentarze: brońcie Ich grobów przed zbezczeszczeniem!

Apelujemy do ludzi władzy: nie pozwólcie, aby dokonał się ten akt, któremu sprzeciwiają się nasze serca!

Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc!" 

Czytaj więcej