Czytasz: "brońcie Ich grobów przed zbezczeszczeniem!"

"brońcie Ich grobów przed zbezczeszczeniem!"

Prokuratorzy wejdą na cmentarze.

 „10 kwietnia 2010 roku straciliśmy naszych Bliskich – dzieci, rodziców, rodzeństwo, współmałżonków. [...] Po sześciu latach od tych strasznych dni stajemy samotni i bezradni wobec bezwzględnego i okrutnego aktu: nasi Bliscy mają być wyciągnięci z grobów, wbrew uświęconemu tabu, aby nie zakłócać spokoju zmarłym, pochowanym z najwyższą czcią.”
- piszą bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej 


PROKURATORZY WEJDĄ NA CMENTARZE PRZY UL. SIENKIEWICZA W KATOWICACH, PARAFIALNY ŚW. TRÓJCY W BĘDZINIE I KULE W CZĘSTOCHOWIE.

Prokuratorzy Zespołu Śledczego Prokuratory Krajowej zostali „zmuszeni podjąć czynności” w celu ustalenia czy na pokładzie samolotu doszło do eksplozji. Tłumaczą się brakiem przeprowadzenia stosownych działań w kwietniu 2010 roku.

Mobilizacja jest na tyle silna, że do ekshumacji dojdzie pomimo sprzeciwu członków rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. W naszym województwie sprawa dotyczy Krystyny Bochenek, Grzegorza Dolniaka i Janusza Kochanowskiego.

Bardzo chciałabym, żeby w kwestii ekshumacji uszanować wolę Rodzin. Nie rozumiem, czemu miałoby się tak nie stać.
- komentuje Magda Bochenek.

Od miesięcy bezskutecznie wyrażamy swój sprzeciw wobec zapowiedzi tego niezrozumiałego i niczym nieuzasadnionego przedsięwzięcia. Dzisiaj staje się ono faktem. 
- pod apelem podpisały się m.in. Barbara Dolniak i Paulina Dolniak-Mądrzycka

Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar w oficjalnym stanowisku podkreśla, że na postanowienie prokuratora w sprawie ekshumacji osobie, która uważa, że jej prawa zostały naruszone, przysługuje prawo zażalenia do właściwego sądu rejonowego.

BLISCY OFIAR PROSZĄ O POMOC

"Apelujemy do hierarchów Kościołów, których kapłani odprowadzali naszych Ukochanych na cmentarze: brońcie Ich grobów przed zbezczeszczeniem!

Apelujemy do ludzi władzy: nie pozwólcie, aby dokonał się ten akt, któremu sprzeciwiają się nasze serca!

Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc!" 

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
28 minut temu Śmiertelny wypadek na torach w Rudzie Śląskiej

Nie żyje 63-letni rudzianin. Co robił na torach?

News, COP24
2 godzin temu Durczok: COP24 czyli polski szczyt hipokryzji

PiS uznał, że drażnienie górników w roku wyborczym to głupota. Że węgla mamy na 200 lat więc jeszcze ich prawnuki mają pewną robotę na grubie. Czyli postanowili dalej robić górników w ciula.

News
3 godzin temu Europa żegna bohaterskiego katowiczanina

Bartosz Pedro Orent-Niedzielski próbował powstrzymać zamachowca. Katowiczanin piątą ofiarą śmiertelną zamachu w Strasburgu.

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Prognoza pogody: Gęste marznące mgły

Uwaga kierowcy! Marznąca mgła. Nie dość, że ograniczy widoczność, to jeszcze może być bardzo ślisko.

News
3 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi