Silesion.PL

serwis informacyjny

Bridgestone wyłącznym dostawcą opon dla Formula E od sezonu 2026-2027

FIA ogłosiła, że od sezonu 2026-2027 do sezonu 2029-2030 Bridgestone będzie wyłącznym dostawcą opon dla ABB FIA Formula E World Championship. Jest to kluczowy moment w realizacji globalnej strategii firmy, która koncentruje się na zrównoważonym rozwoju w sporcie motorowym. Umowa z FIA oznacza kontynuację prac nad rozwojem zrównoważonych technologii i zwiększenie tempa wprowadzania kolejnych innowacji – na etapie produkcji, eksploatacji opon oraz przetwarzania ich na surowce wtórne.

Zgodnie z misją, „służenia społeczeństwu produktami najwyższej jakości”, Bridgestone jest zaangażowany w kształtowanie przyszłej mobilności i dostarczanie produktów niezbędnych dla zrównoważonych inicjatyw w sportach motorowych na całym świecie. To kolejny przykład zaangażowania firmy w tworzenie zrównoważonego społeczeństwa, nie tylko na torze wyścigowym.

Sporty motorowe to nasza pasja. Zawsze tak było i zawsze tak będzie. Jestem bardzo szczęśliwy, że moge ogłosić nasz powrót do FIA World Championship po półtorej dekady i to w roku, w którym obchodzimy 60. rocznicę naszej obecności w sporcie motorowym. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wyłącznym dostawcą opon dla Formuły E od sezonu 2026-2027. Bridgestone, dzieląc się pasją do wyścigów i chęcią wygrywania, nieustannie podejmuje wyzwania, aby umożliwić zespołom osiąganie najlepszych wyników. Wszystko to, zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa, zgodnie z naszą zasadą “opony niosą życie”. Bridgestone planuje rozwijać zrównoważone produkty klasy premium w sporcie motorowym, z nieustającą pasją do podejmowania wyzwań i dążenia do doskonałości na każdym etapie. Kluczowym elementem naszej umowy z FIA będzie rozwój technologii “ENLITEN”. Z niecierpliwością oczekuję rozpoczęcia naszych działań w Formule E w sezonie 2026 – 2027 – mówi Shu Ishibashi, Global CEO and Representative Executive Officer w Bridgestone Corporation.

Poprzez te działania firma realizuje wartość – “Emocje: wnoszenie radości i optymizmu w świecie mobilności”, stanowiącą część zobowiązania korporacyjnego “Bridgestone E8 Commitment”[i] .  

[i] Grupa Bridgestone ustanowiła zobowiązanie korporacyjne „Bridgestone E8 Commitment” aby wesprzeć realizację swojej wizji: „Do 2050 roku Bridgestone będzie nadal zapewniać wartość społeczną i wartość dla klienta jako firma oferująca zrównoważone rozwiązania”. Zobowiązanie to posłuży Grupie jako oś zarządzania, jednocześnie pomagając w zdobywaniu zaufania przyszłych pokoleń. „Zobowiązanie korporacyjne Bridgestone E8 Commitment” składa się z ośmiu unikalnych wartości Bridgestone (Energia, Ekologia, Wydajność, Rozbudowa, Ekonomia, Emocje, Ułatwienie i Wzmacnianie), które Grupa zobowiązuje się tworzyć poprzez cele i procesy Bridgestone, wraz z pracownikami, społeczeństwem, partnerami i klientami, aby pomóc w tworzeniu zrównoważonego społeczeństwa.https://www.bridgestone.com/corporate/news/2022030101.html

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024