Czytasz: Brązowa woda. Dąbrowianie mają już tego dość

Brązowa woda. Dąbrowianie mają już tego dość

- Johny Walker od kilku dni leci u nas z kranów - z ironią mówią mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Dopytują, kiedy woda będzie czysta.

Od żółtej do brązowej. Taką barwę ma woda, która od kilku dni leci z kranów mieszkańców Dąbrowy Górniczej. - Wygląda jak Johny Walker. Tyle, że nie kopie - niektórzy śmieją się złośliwie. Większość boi się ją pić nawet po przegotowaniu. Nic dziwnego, apetycznie nie wygląda.

O powód zmiany zabarwienia zapytaliśmy w dąbrowskiej spółce wodociągowej. Jej rzecznik prasowy wyjaśnił nam, że 11 marca doszło do awarii. - Spowodowała okresowe pogorszenie jakości wody w dzielnicach: Łosień, Strzemieszyce Wielkie, Strzemieszyce Małe oraz na ulicach: Tworzeń, Zaplecze i Roździeńskiego - wylicza Michał Raszka, rzecznik prasowy Dąbrowskich Wodociągów.

Dodaje, że służby techniczne awarię próbują usunąć. - Płukają też sieć wodociągową - zaznacza rzecznik. Nie ukrywa jednak, że prace jeszcze potrwają. Do kiedy? Czysta woda nie pojawi się w dąbrowskich kranach wcześniej niż w piątek po południu.

Do tego czasu Dąbrowskie Wodociągi pod budynku podstawiać będą beczkowozy. - Priorytetowy dowóz wody butelkowanej, po telefonicznym ustaleniu, jest zapewniony wyłącznie do placówek edukacyjnych, ośrodków zdrowia oraz punktów zbiorowego żywienia – zaznacza Raszka.

Punkty dowozu wody oraz aktualne informacje dotyczące jakości wody na bieżąco publikowane na stronie internetowej www.dabrowskie-wodociagi.pl w zakładce Przerwy w dostawie wody. Aktualnych informacji udziela również Centrum Dyspozytorskie Dąbrowskich Wodociągów pod bezpłatnym numerem 994.

Czytaj więcej