Czytasz: Brat porywacza zatrzymany. Stanie przed sądem

Brat porywacza zatrzymany. Stanie przed sądem

Brytyjscy policjanci złapali brata Polaka, który porywając modelkę chciał ją sprzedać w internecie.

,,Policjanci poinformowali, że Michał H. został zatrzymany w Anglii. Wcześniej Włochy wydały nakaz aresztowania mężczyzny." - informuje RMF FM. 

Nie jest znana rola 36-latka w porwaniu. W czwartek ma wstawić się w sądzie.

 

Wcześniej pisaliśmy

                  >>>POLAK UPROWADZIŁ MODELKĘ NA SPRZEDAŻ<<<

Zażądal od jej rodziny 300 000 euro okupu, grożąc, że wystawi ją na aukcji internetowej.
 

Trzydziestoletni Polak uprowadził 20-letnią angielską modelkę, którą zwabił do Mediolanu ofertą reklamowej sesji zdjęciowej, po czym zażądal od jej rodziny 300 000 euro okupu, grożąc, że wystawi ją na aukcji internetowej. Porywacza aresztowano.


Modelka uprowadzona 10 lipca, była przetrzymywana przez Łukasza Pawła H. przez siedem dni w chacie na górskim pustkowiu niedaleko Turynu, dokąd zawiózł ją związaną w bagażniku samochodu - informowała w sobotę włoska prasa na pierwszych stronach wydań. Przez ten czas próbował przeprowadzić w internecie licytację modelki, zamieszczając jej zdjęcie jako obiektu seksualnego. Jako cenę wyjściową licytacji podał 300 000 euro w bitcoinach, czyli taką samą jak okup, którego zażądał od rodziny i menedżera modelki.

Nie uzyskawszy okupu i - prawdopodobnie - wobec niepowodzenia licytacji porywacz uwolnił swą ofiarę i odwiózł ją do konsulatu brytyjskiego w Mediolanie, gdzie już czekała na niego policja. Biegły psycholog uznał to za "niezwykłe zachowanie".

Aresztowany porywacz, który mieszkał w Wielkiej Brytanii, gdzie wykonuje dorywczo prace zarobkowe, twierdzi, że jest członkiem organizacji Black Death (Czarna Śmierć), działającej m.in. w darknecie. Organizacja ta przypisuje sobie bardzo ciężkie przestępstwa.

Łukasz Paweł H. jako motyw swojej decyzji o uwolnieniu porwanej podał fakt, że ma ona małego synka, a w tym przypadku zgodnie z zasadami działania Black Death nie może być przedmiotem handlu obiektami seksualnymi. (PAP)

 

Czytaj więcej