Czytasz: Brajan, Asiya, Nadzieja... Jakie imiona nadali swoim dzieciom mieszkańcy Gliwic?

Brajan, Asiya, Nadzieja... Jakie imiona nadali swoim dzieciom mieszkańcy Gliwic?

Jakie imiona najczęściej nadawano gliwiczanom urodzonym w 2018 roku?

W minionym roku w Gliwicach przyszło na świat 1928 dzieci – 983 chłopców oraz 945 dziewczynek, zarówno Polaków, jak i obcokrajowców.

Najpopularniejszymi imionami 2018 były – dla chłopczyka – Szymon (obdarzono nim 52 szkrabów), a dla dziewczynki – Hanna (występuje w roczniku łącznie 48 razy). Co ciekawe, imiona te plasują sie w czołówce gliwickich, śląskich i ogólnopolskich rejestrów od dobrych kilku lat!

Kto „gonił” w Gliwicach Hanki i Szymków? Wśród chłopców o palmę pierwszeństwa rywalizowali: Jakub (tym imieniem obdarzono 47 maluchów), Jan (40), Wojciech (32), Adam i Antoni (ex aequo 30). W gronie dziewczynek, poza Hanną, królowały imiona takie jak Zofia (44), Zuzanna (40), Maja (38) oraz Emilia (37).

– Do najrzadszych imion nadawanych gliwickim dzieciom w 2018 roku należały: Florentyna, Tulia, Flora, Celina, Nadzieja, Józef, Maurycy, Zbigniew i Jeremiasz. Być może obdarzone nimi maluchy spotkają się w piaskownicy lub szkolnej ławce z rówieśnikami o obcojęzycznych (czasem spolszczonych) imionach, takich jak Simona, Ariana, Noemi, Lucy, Aurelia, Asiya, Liana, Malia, Hana, Milo, Brajan, Leo i Bart?... – podsumują przedstawiciele gliwickiego urzędu miasta.

Dla porównanania, w 2018 roku w Katowicach urodziło się 5959 dzieci – 3313 chłopców i 2646 dziewczynek. Wśród nich najpopularniejszymi imionami był Jakub i Zuzanna.