Czytasz: Czy w Boże Ciało będą otwarte sklepy?

Czy w Boże Ciało będą otwarte sklepy?

Sprawdziliśmy.

31 maja Boże Ciało 2018. To dzień ustawowo wolny od pracy. Dodatkowo, jeśli po Bożym Ciele 2018 weźmiemy w piątek dzień wolnego, możemy się załapać na długi weekend czerwcowy.

Przeczytaj równieżKiedy jest Boże Ciało?

Boże Ciało to nazwa potoczna dla katolickiego święta Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Bywa również nazywane Świętem Ciała i Krwi Pańskiej, jest świętem nakazanym. Skoro Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy, to co z zakupami? Czy sklepy będą otwarte 31 maja?

Sklepy otwarte w Boże Ciało 2018 31 maja

W Boże Ciało 31.05.2018 nie wszystkie sklepy będą otwarte. To dzień wolny od pracy, a więc większość ludzi nie będzie pracowała. W Boże Ciało 2018 zamknięte będą hipermarkety. Nie zrobimy zakupów 31 maja w Biedronce, Auchan, Tesco, Carrefourze, Ludlu, Kauflandzie czy Stokrotce.

Zakupy w Boże Ciało 2018 będą możliwe natomiast w niektórych sklepach sieciowych oraz osiedlowych. Dotyczy to jednak tych sklepów, w których za ladą stanie sprzedawca.

W Boże Ciało 2018 czynne będą również sklepy Żabka i Freshmarket, ale nie wszystkie. W tych przypadkach to również właściciel decyduje o otwarciu sklepu. Ostatnią deską ratunku w Boże Ciało 2018 mogą być często stacje paliw. Tam zakupy zrobimy na pewno.