Silesion.PL

serwis informacyjny

Borek do Szpakowskiego na zakończenie Euro 2020: „Darek, kłaniam się nisko”

Borek Szpakowski

Borek Szpakowski

– Dziękujemy, kłaniamy się z Wembley, kłaniamy się wszystkim kibicom, wszystkim Polakom, a w szczególności biało-czerwonej legendzie mikrofonu, Darkowi Szpakowskiemu. Darek, pozdrawiam, kłaniam się nisko – powiedział Mateusz Borek na zakończenie transmisji z finałowego spotkania Mistrzostw Europy 2020 Anglia-Włochy 2:3(k).

W TVP pojedynek finał Euro2020 skomentował Mateusz Borek, który w ostatniej chwili zastąpił Dariusza Szpakowskiego. Początkowo to Dariusz Szpakowski z Andrzejem Juskowiakiem mieli komentować finał. Decyzję o zmianie obsady szef sportowej redakcji TVP, Marek Szkolnikowski, podjął jednak na kilka dni przed meczem.

 –  Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału. Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny TVP Sport. Ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju. Na komentowaniu słyszymy się na wioślarstwie i kajakarstwie podczas Igrzysk – napisał Szkolnikowski na Twitterze.

fot. Kanał Sportowy

– Gdy dostałem propozycję komentowania finału, od razu zadzwoniłem do Darka. Chciałem mu przekazać, że to nie moja decyzja, nie wykazałem żadnej inicjatywy. Byłem przygotowany, że w niedzielę będę w studiu, a potem na uroczystej kolacji z ekipą TVP. Przychodząc do redakcji nie rościłem sobie pretensji do żadnego konkretnego meczu, powiedziałem wtedy Markowi, że na Euro mogę komentować Macedonię Północną czy Finlandię i też będę zadowolony – powiedział Borek w piątek w rozmowie z portalem WP Sportowefakty. – Jeśli chodzi o ludzi mediów z mojego pokolenia, to mam chyba najlepsze relacje z Darkiem. Miałem i zawsze będę miał do niego wielki szacunek. Jest legendą i tą legendą pozostanie na zawsze. Bywały mecze, że i Cristiano Ronaldo nie wychodził na boisko albo zaczynał na ławce. A to nie znaczy, że nie jest najlepszy. To mogę powiedzieć w odniesieniu do Darka Szpakowskiego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024