Czytasz: BOR: Szukamy najlepszych
Formacja rozpoczyna rekrutację do służby przygotowawczej.

Masz nie więcej niż 35 lat, jesteś osobą niekaraną korzystającą z pełni praw publicznych, a do tego chętnie podporządkujesz się dyscyplinie, służąc nierzadko w trudnych warunkach? Wydaje ci się, że lepiej sprawdzisz się za kierownicą rządowej limuzyny? Teraz możesz to sprawdzić. BOR prowadzi rekrutację i zapowiada, że stawia na… najlepszych.

Poza kierowcami, w formacji zatrudnienie znajdą diagnostycy i mechanicy samochodowi. BOR poszukuje także inżynierów m.in. budownictwa, chemii, łączności, telekomunikacji czy elektryków.

Warunkiem przyjęcia jest co najmniej średnie wykształcenie, ale oferta skierowana jest także do absolwentów szkół wyższych. Mile widziani są informatycy, prawnicy i lekarze.


BYŁY SZEF BOR: "ZWOLNIONO NAJLEPSZYCH"


- Kiedyś bywało tak, że z najważniejszymi osobami w państwie jeździli wirtuozi. Ludzie, którzy z samochodem potrafili zrobić wszystko. Ludzie, którzy wygrywali rajdy samochodowe. Ludzie, którzy jeździli na wielotygodniowe szkolenia. Dziś jest zupełnie inaczej, bo tych ludzi już nie ma w Biurze Ochrony Rządu - mówił Silesion.pl były szef BOR Marian Janicki

Zarobki w BOR 

Ogłoszenie o naborze nie wspomina o wysokości wynagrodzenia. Te jednak w zależności od źródeł wahają się od 3 tys. zł do 5,5 tys zł. Według danych zebranych przez portal moja-pensja.pl tyle właśnie otrzymuje połowa funkcjonariuszy BOR. 10 proc. zarabia nie więcej niż 2900 zł. Pensje 15 proc. dochodzą do 10 tys. zł.

Czytaj więcej