Silesion.PL

serwis informacyjny

Bolidy F1 zawitały do Polski

Bolidy F1 zawitaly do Polski 2022

Bolidy F1 zawitaly do Polski 2022

Jazda za kierownicą bolidu F1 jest marzeniem wielu miłośników szybkiej jazdy. Do tej pory, aby je zrealizować, musieli oni udać się na tory wyścigowe do Szwecji czy Włoch. Teraz również w Polsce pojawiła się taka możliwość dzięki wydarzeniu „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”, które odbyło się na Torze Silesia Ring w pierwszych dniach czerwca br. Miłośnicy motorsportu mieli niezwykłą okazję, aby pierwszy raz w Polsce usiąść za kierownicą legendarnego bolidu F1 Mod Williams FW29, jak również skorzystać jako pasażer z jazdy BMW Sauber F1.06 X2, maszyny prowadzonej przez doświadczonego kierowcę wyścigowego – Kamila Franczaka. Już w lipcu pojawi się ponownie taka okazja w Polsce, gdyż zaplanowono drugą i ostatnią w tym roku turę wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”.

Na czerwcowym wydarzeniu motoryzacyjnym pojawiły się aż 3 typy bolidów wywołując spore emocje entuzjastów szybkiej jazdy. Uczestnicy po przejściu profesjonalnych szkoleń realizowali  jazdy bolidami Renault 2000, a na  zwieńczenie dnia mogli samodzielnie poprowadzić bolid F1 Mod Williams FW29 z 2007 roku o mocy 650 koni mechanicznych. Dokładnie tymi egzemplarzami bolidów  jeździli Nico Rosberg i Alexander Wurz. Podczas wydarzenia dostępny był także dwumiejscowy bolid BMW Sauber F1.06 X2, który powstał na bazie konstrukcji BMW Sauber F1.06 z 2006 roku. Właśnie taką maszyną, w której pasażer siedzi bezpośrednio za kierowcą, były realizowane jazdy dla uczestników Formula Drive przez mistrza kierownicy Kamila Franczaka. Dodatkową atrakcją na miejscu eventu był również symulator stworzony na bazie McLarena MP4-30 z sezonu 2015. Ponadto, każdy uczestnik miał możliwość sprawdzenia swojej szybkości reakcji i koordynacji nerwowo-mięśniowej na interaktywnym systemie treningowym. 

Duże emocje i bardzo entuzjastyczne reakcje uczestników zarówno odbywających jazdy bolidami, jak również oglądających legendarne maszyny wyścigowe w akcji na torze Silesia Ring pokazały, że warto realizować w Polsce wydarzenie dla fanów F1 i stworzyć dla nich niezwykłą możliwość poprowadzenia bolidu F1. – komentuje Grzegorz Rożalski, inicjator i twórca wydarzenia Formula Drive, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

Pomysł na realizację wydarzenia umożliwiającego miłośnikom motoryzacji spełnienie marzeń o poprowadzeniu bolidu F1 w naszym kraju narodził się w głowie Grzegorza Rożalskiego już kilka lat temu. Wizyta na torze Anderstorp w Szwecji i rozwijana od kilkunastu lat pasja do doświadczania ekstremalnych wrażeń za kierownicą m.in. podczas wyścigów Time Attack Poland, European Time Attack Masters oraz GSMP, zaowocowały podjęciem decyzji o przygotowaniu wydarzenia Formula Drive w Polsce. Kilkunastomiesięczna praca nad tym wyzwaniem i nawiązanie efektywnej współpracy z zespołem Johana Rajamäki ze Szwecji oraz determinacja w dążeniu do celu zdobyta także w roli kierowcy wyścigowego sprawiły, że jesteśmy w Polsce po pierwszej turze wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”.

Przed nami druga i ostatnia w 2022 roku w Polsce tura wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”, która odbędzie się na torze Silesia Ring w dniach 9-11 lipca. 

Miłośnicy mocnych, motoryzacyjnych wrażeń będą mogli ponownie zobaczyć, a niektórzy przekonać się na własnej skórze jak to jest usiąść za kierownicą legendarnego bolidu i poczuć się jak Robert Kubica, Alexander Wurz czy Nico Rosberg.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024