Czytasz: W Bielsku powstaną bojówki posła PiS?

W Bielsku powstaną bojówki posła PiS?

Dostęp do broni sportowej i wojskowej oraz nauka strzelania dla młodzieży? W poniedziałek rusza kampania, którą poseł Stanisław Pięta reklamuje w bielskich parafiach.

 

- W obliczu narastającego zagrożenia terrorystycznego, bezradności służb specjalnych państw Europy Zachodniej oraz kontynuacji polityki otwartych drzwi dla islamskich fanatyków, młodzi Polacy powinni być przygotowani do obrony swoich rodzin i polskiej ziemi - piszą organizatorzy akcji.

Najnowszą inicjatywę szkolenia młodzieży, poseł reklamuje nawet w ogłoszeniach parafialnych. W gazetce parafialnej św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej czytamy, że Biuro Poselskie Stanisława Pięty i inni organizatorzy powołali w/wym. Inicjatywę, „by każdy młody Polak posiadł umiejętność strzelania i obsługi broni palnej”.

Walka z „komunistami"?

Młodzieżowa Inicjatywa Strzelecka Podbeskidzie 2020 swoją nazwą nawiązuje do „zwycięstwa nad bolszewikami, które Wojsko Polskie odniosło w sierpniu 1920 roku”. Inicjatorzy przekonują, że „odparcie najazdu było możliwe tylko dzięki masowemu napływowi młodych ochotników, którzy w obliczu zagrożenia, nie zawiedli swoich matek, sióstr i całej Ojczyzny”.

Szkolenia są bezpłatne. Młodzież może liczyć na dostęp nie tylko do broni sportowej, ale i wojskowej. Instruktorzy mają przygotować chętnych do swobodnego posługiwania się bronią palną. Gwarantują certyfikat poświadczający ukończenie kursu strzeleckiego.

"APOLITYCZNA INICJATYWA"

Choć organizatorzy zapewniają, że inicjatywa jest apolityczna, to jednak jedynym „politycznym” partnerem jest bielski poseł PiS. Inicjatywę wspiera również kontrowersyjny mjr Dariusz Palczewski. Aktualnie doradca posłów PiS w sejmowej komisji służb specjalnych. Były oficer BOR w 2014 roku został zawieszony i objęty postępowaniem dyscyplinarnym za rzekomy udział w aferze podsłuchowej. Faktem jest, że jest dobrym znajomym Piotra Nisztora, który opublikował nagrania polityków na łamach „Wprost”.

- Nauka strzelania to doskonały sposób spędzania wolnego czasu oraz okazja do doskonalenia charakteru, koncentracji i cierpliwości. Strzelectwo sportowe to ciekawa dyscyplina, ciesząca się wsparciem wielu pasjonatów, władz państwowych i samorządowych - przekonują inicjatorzy

Zebranie organizacyjne już dzisiaj o 17:00. Pół godziny wcześniej rozpocznie się prezentacja broni palnej.

Czytaj więcej