Silesion.PL

serwis informacyjny

Błaszczykowski, Legia i skoczkowie. Amazon Prime Video zapowiada nowe filmy dokumentalne

Kuba Błaszczykowski fot. Materiały prasowe Prime Video

Po ogromnym sukcesie dokumentalnego filmu “Lewandowski. Nieznany”, Amazon Prime Video i Papaya Films ogłaszają kontynuację swojej owocnej współpracy w Polsce. Kolejnym bohaterem będzie legendarny reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski, który doczeka się swojego własnego pełnometrażowego dokumentu, podobnie jak Robert Lewandowski. Ponadto, planowane są seriale dokumentalne o Legii Warszawa oraz polskich skoczkach narciarskich. To świetna wiadomość dla miłośników piłki nożnej i sportowych emocji.

Film o Jakubie Błaszczykowskim

Dokument o życiu i karierze Jakuba Błaszczykowskiego to projekt kontynuujący sukces “Lewandowski. Nieznany”. Film ma ukazać nie tylko osiągnięcia Błaszczykowskiego na boisku, ale także jego życie prywatne oraz działalność społeczną. Za kamerą stanie Jan Dybus, znany z serialu Canal+ “Wilk”, a za produkcję odpowiada Papaya Films. Błaszczykowski to postać, która zyskała ogromny szacunek zarówno na polskich, jak i międzynarodowych boiskach, dlatego jest to niezwykle oczekiwany projekt.

Serial o Legii Warszawa

Kolejny serial dokumentalny ma skupić się na Legii Warszawa, jednym z najważniejszych klubów piłkarskich w Polsce. Produkcja skoncentruje się na sezonie piłkarskim 2022/2023, ale obiecuje także spojrzeć głębiej, poza stadion. Reżyserią zajmie się Agata Lipnicka-Boszko, która jest znana z programu talent show “The Four. Bitwa o sławę”. Serial ma zawierać 6 odcinków i zapowiada się na emocjonującą opowieść o jednym z najważniejszych klubów w historii polskiego futbolu.

– Wierzę, że moja historia może pomóc młodym ludziom osiągnąć cele i spełnić swoje marzenia. To ze względu na nich zdecydowałem się na ten projekt – mówi Kuba Błaszczykowski. – Chcę, żeby w filmie ludzie zobaczyli mnie takiego jakiego widzą mnie rodzina i przyjaciele. Człowieka, który potrafi ocenić siebie, ze wszystkimi potknięciami i sukcesami – dodaje piłkarz.

– Kuba Błaszczykowski to postać, której historia jest wzorem dla wielu ludzi, nie tylko sportowców. To będzie opowieść nie tylko o futbolu, lecz także o ludzkim dążeniu do realizacji marzeń i pokonywaniu przeciwności losu. Wierzymy, że nowy dokument powtórzy sukces poprzedniego. Mamy ku temu wszystkie niezbędne narzędzia: doświadczenie i warsztat, oryginalny koncept, dobrą historię oraz najlepszych partnerów – mówi Kacper Sawicki, producent kreatywny filmu.

Serial o polskich skoczkach narciarskich

Kolejnym fascynującym projektem jest serial dokumentalny poświęcony polskim skoczkom narciarskim. Oprócz ukazania sylwetek najlepszych zawodników, produkcja ma na celu odkrycie mało znanych kuliss tego sportu. Endemol Shine Polska jest producentem, a reżyserią zajmie się Adam Nasiłowski, który pracował nad filmem “Justyna Kowalczyk – bieg przez życie”. Również ten serial będzie miał 6 odcinków.

Te nowe produkcje Amazon Prime Video obiecują dostarczyć fascynujących historii, pełnych emocji i inspiracji, zarówno dla fanów piłki nożnej, jak i sportu olimpijskiego. To doskonała okazja, aby poznać sylwetki wybitnych polskich sportowców i zagłębić się w fascynujący świat sportowych osiągnięć i wyzwań.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze