Czytasz: Błąd młodości? Usuń go!

Błąd młodości? Usuń go!

Rozstałeś się ze swoją ukochaną? Twój tatuaż z upływem czasu zaczął szpecić Twoje ciało? Jeśli tak, to pomyśl o tym by go usunąć lub nadać mu nowe życie.
źródło: US Weekly

W ostatnim czasie bardzo głośno było o znanym aktorze Bradzie Pittcie, który po rozstaniu z Angeliną Jolie postanowił usunąć laserowo wszystkie tatuaże powstałe w wyniku miłości do eksmałżonki. Takich błędów można popełnić w życiu wiele. Jak to się mówi, mądry Polak po szkodzie. Czasem nieprzemyślana zachcianka lub nieodpowiedni dobór tatuażysty mogą sprawić, że będziemy wstydzić się naszego ciała i wystawimy się na pośmiewisko.

Zobacz galerię nieudanych tatuaży:

Co zrobić, jeśli chcemy pozbyć się maszkary z naszego ciała?

LASEROWE USUWANIE TATUAŻY

Jeśli pragniemy ostatecznie rozprawić się z “błędami młodości”, to pomocą służą dermatolodzy. Jednym z nich jest Krystyna Lubelska, specjalista dermatolog Kliniki Medycyny Estetycznej Skin Laser Lubelscy, która od 20 lat walczy laserem z niechcianymi tatuażami.

Na czym polega zabieg?

Tatuaże usuwa się za pomocą specjalistycznego lasera, który przeprowadzany w formie kilku zabiegów jest w stanie usunąć praktycznie każdy tatuaż. Wielu pacjentów boi się, że po zabiegach mogą pozostać blizny, jednak nowoczesna technologia jest w stanie bardzo skutecznie pozbyć się niechcianej dziary.

Zanim zdecydujemy się na usunięcie tatuażu, musimy wziąć pod uwagę dwie kwestie. Po pierwsze, cykl zabiegów może sporo kosztować. Za zabieg wykonywany na małym tatuażu możemy zapłacić 200 złotych, z kolei za duży - nawet tysiąc. Ilość zabiegów oraz intensywność laseru dostosowywana jest do koloru oraz rozmiaru dziary. Po drugie, usuwanie tatuaży nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów, jednak specjalistyczne kliniki stosują znieczulenia miejscowe, dzięki którym proces usuwania może być praktycznie bezbolesny.

źródło: Klinika Medycyny Estetycznej Skin Laser Lubelscy

COVER TATUAŻU

Drugą opcją, którą możemy wybrać w pozbywaniu się brzydkiej dziary jest jej cover, czyli pokrycie tatuażu innym.

- Musi być odpowiedniej wielkości oraz koloru. Trzeba odpowiednio pokombinować ze wzorem. Najłatwiej jest pokryć stary tatuaż czarnym tuszem, żeby go nie było widać. Wybór metody zależy jednak od życzenia klienta. Jeśli ten chce na czarnym tribalu mieć delikatny, kobiecy wzór, to zalecamy rozjaśnienie - tłumaczy Joanna Zielińska, tatuatorka Akvarko gallery.

Co ciekawe, mało jest artystów, którzy podejmują się tworzenia coverów tatuaży.

- Chciałam pokolorować swój tatuaż, niestety tatuatorka z Katowic zepsuła mojego banana i zrobiła z niego jakąś kosmiczną wersję. Ciężko było znaleźć artystkę, która podjęłaby się wyzwania i wykonała dobrą robotę - wspomina Marta.

Banan Marty w trakcie coverowania

Czytaj więcej