Czytasz: Biżuteria tworzona z miłości do Katowic

Biżuteria tworzona z miłości do Katowic

Piksele to najnowsza kolekcja biżuterii z węgla tworzonej na Nikiszowcu. Łączy charakterystyczne serce z górniczym elementem.

Twórcą wyjątkowej biżuterii jest Katarzyna Depa, właścicielka marki I COAL YOU, której górnicza pracownia znajduje się w Nikiszowcu.

>> CZYTAJ: WILLIAM I KATE OTRZYMAJĄ BIŻUTERIĘ Z WĘGLA <<

Artystka, po sukcesie kolczyków, pierścionków, bransoletek z ręcznie szlifowanym i impregnowanym węglem, postanowiła pójść o krok dalej. Depa połączyła swoją miłość do Katowic z identyfikacją wizualną miasta, tworząc wyjątkową kolekcję - Piksele.

- Każdy z ośmiu kwadratów najnowszej kolekcji biżuterii jest zaklęty w żywicy. Swoją kolorystyką nawiązuje do serca Katowic - tłumaczy Depa.

Zobacz zdjęcia biżuterii z najnowszej kolekcji:

 >> CZYTAJ: W CANNES W BIŻUTERII Z WĘGLA <<

ZNACZENIE LOGO KATOWIC

Przypomnijmy, że charakterystyczne logo - serce Katowic, powstało w 2012 roku w trakcie starań miasta do otrzymania tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Jego podstawę stanowi kulturowe i przemysłowe dziedzictwo miasta. Na niej wyrasta metropolitalność marki, która tworzy wielobarwne, alternatywne realizacje nadające Katowicom niepowtarzalny charakter.

źródło: katowice.eu/Herb i Logo Katowic/SIWK_Mail.pdf

Serce marki łączy kilka poziomów postrzegania stolicy Górnego Śląska: poziom tradycyjny, industrialny, górniczy, śląski oraz poziom miasta inspirującego, aspirującego, innowacyjnego oraz nowoczesnego.

Czytaj więcej