Czytasz: Biskupi pogratulowali Kamilowi Stochowi zdobycia złotego medalu

Biskupi pogratulowali Kamilowi Stochowi zdobycia złotego medalu

W niedzielę Kamil Stoch został w Pjongczangu mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich.

Drogi Panie Kamilu, jako memu Archidiecezjaninowi przesyłam Panu bardzo serdeczne gratulacje z okazji dzisiejszego złotego lauru olimpijskiego - napisał w sobotę na Twitterze metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Wcześniej gratulacje zwycięzcy złożył arcybiskup senior kard. Stanisław Dziwisz.

W niedzielę Kamil Stoch został w Pjongczangu mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich. W konkursie na dużym obiekcie wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera i Norwega Roberta Johanssona.

Z tej okazji gratulacje Stochowi złożyli krakowscy biskupi - metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski i emerytowany metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. "Drogi Panie Kamilu, jako memu Archidiecezjaninowi przesyłam Panu bardzo serdeczne gratulacje z okazji dzisiejszego złotego lauru olimpijskiego. Na kolejne, poniedziałkowe zmagania Panu i Pana Kolegom przesyłam pasterskie błogosławieństwo" - napisał na profilu @EpiskopatNews abp Jędraszewski.

Wcześniej gratulacje złożył kard. Dziwisz, który napisał: "Kamilu, jesteś chwałą Polski, a zwłaszcza Podhala i Twojej parafii - Zębu. Jestem z Tobą. Niech Pan Bóg błogosławi Ciebie. Bogu dziękujemy za Twój sukces". Zwycięzcy pogratulowało także Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

To pierwszy polski medal w tegorocznych zimowych igrzyskach i 21. w historii. Stoch wywalczył trzecie olimpijskie złoto w karierze. Cztery lata temu w Soczi triumfował zarówno na normalnym, jak i na dużym obiekcie.(PAP)

autor: Iwona Żurek

Czytaj więcej