Czytasz: Bilety za złotówkę w Kolejach Śląskich!

Bilety za złotówkę w Kolejach Śląskich!

Od września zostaną wprowadzone "studenciaki", czyli bilety miesięczne dedykowane studentom za symboliczną złotówkę.

Uczniowie i studenci stanowią ok. 1/3 klientów Kolei Śląskich. Spółka chce, aby ta grupa była jeszcze liczniejsza w kolejnych latach. W związku z tym przewoźnik przygotował bardzo atrakcyjną ofertę skierowaną do śląskich żaków.

BILETY KOLEI ŚLĄSKICH ZA ZŁOTÓWKĘ

Rewolucyjne okażą się "studenciaki", czyli bilet miesięczny imienny ważny na wybranej relacji. Będzie można go zakupić w październiku za symboliczną złotówkę – niezależnie od długości trasy.

- Dedykujemy go świeżo upieczonym studentom. Ważne, aby podczas podróży mieli oni zaświadczenie o przyjęciu na studia, które należy pobrać z naszej strony internetowej - opisuje rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

Druga oferta to „Studenciak-Weekend”, czyli bilet imienny ważny w weekend na przejazd tam i z powrotem w wybranej relacji, dostępny dla wszystkich żaków starszych lat, posiadających aktualną legitymację studencką. Będzie można kupić go za symboliczną złotówkę na dowolny weekend września

WARUNKI KORZYSTANIA ZE "STUDENCIAKÓW"

Każda uprawniona osoba będzie mogła jednokrotnie skorzystać z przeznaczonej dla niej oferty specjalnej. Bilety można będzie zakupić wyłącznie za pomocą telefonu komórkowego (poprzez aplikację SkyCash). Dodatkowo, dla studentów pierwszego semestru pierwszego roku studiów licencjackich i inżynierskich przewoźnik przygotował specjalne zaświadczenie, które będzie upoważniać do zakupu miesięcznego biletu za 1 zł.

– Już teraz, tj. w czasie, kiedy dopełnia się wielu formalności związanych z rekrutacją, zachęcamy przyszłych studentów do tego, aby zadbali o potwierdzenie zaświadczenia na swojej uczelni - mówi Wawrzaszek.

Szczegółowy opis przygotowywanych ofert znajduje się na stronie internetowej śląskiego przewoźnika w zakładce Dla Podróżnych – Oferty – Rok Studenta. Przewoźnik zastrzega możliwość wprowadzenia zmian w warunkach ofert, chociaż obecnie tego nie przewiduje.

TO NIE PIERWSZY UKŁON PRZEWOŻNIKA W STRONĘ STUDENTÓW

Koleje Śląskie od początku roku skupiały się jednak nie tylko na przygotowaniach do jesiennych promocji. W ciągu pierwszych 6 miesięcy projektu „2017 – Rok Studenta w Kolejach Śląskich” zrealizowano we współpracy ze środowiskiem akademickim wiele projektów. W obszarze rozkładu jazdy z myślą o studentach wprowadzono bezpośrednie połączenia pomiędzy dwoma akademickimi ośrodkami – Katowicami i Cieszynem oraz poprawiono ofertę przewozową na trasie Katowice – Bytom – Tarnowskie Góry – Lubliniec.

Ponadto Koleje Śląskie umożliwiły studentom odbycie praktyk i nawiązały współpracę z kilkoma podmiotami ze środowiska akademickiego, m.in. z Europejskim Forum Studentów AEGEE Katowice, Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Politechniką Śląską. Efektem tych działań było m.in. uruchomienie okazjonalnych pociągów na Igry, a także wsparcie techniczno-promocyjne studenckich projektów, m.in. AWFaliów oraz Local Training Course.

Czytaj więcej