Czytasz: Bilety na jubileuszowy koncert rozeszły się błyskawicznie. A to nie koniec emocji

Bilety na jubileuszowy koncert rozeszły się błyskawicznie. A to nie koniec emocji

Bilety do NOSPRu na koncert 11 listopada rozeszły się w kilkanaście minut. Druga kolejka ustawi się o 17:00 i będzie dłuższa.

Darmowe wejściówki na koncert w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozeszły się błyskawicznie. Bezpłatne bilety rozdawane były od godz. 10:00. Dwadzieścia minut później nie było ani biletów, ani tłumu, który się po nie ustawił. Każdy mógł odebrać do 4 biletów. Tych już nie ma.

To jednak nie koniec emocji dla żądnych jubileuszowych wrażeń. Wejściówki na koncert „W naszych sercach Polska” już rozdane, ale o 17:00 wydawane będą bilety na „Muzykę niepodległą”. To 100 lat historii opowiedzianej za pomocą piosenek. W sali koncertowej pojawią się Miuosh, Muniek Staszczyk, Sebastian Riedel, Maciej Lipina, Mateusz Konieczny, Daria Ryczek, Joanna Kściuczyk-Jędrusik i Marcelina.

Koncert to zbiór ważnych utworów dla Polski. Zarówno tych, które w jakiś sposób funkcjonowały obok najważniejszych wydarzeń historycznych, jak i tych, które  po latach do nich się odnoszą. Potraktowaliśmy ten materiał z szacunkiem co do formy pierwotnej, jednak został praktycznie wyprodukowany od nowa, w charakterystyczny sposób dla współczesnych nurtów muzycznych, z którymi jestem kojarzony. Ponadto ich wykonanie zostanie wzbogacone o udział NOSPR-u. To wyjątkowe połączenie klasyki polskiej muzyki popularnej, pewnego rodzaju historii, nowego brzmienia i wspaniałych, utalentowanych gości. Jestem zaszczycony, że to akurat ja mogłem się tym zająć. Jedna z ciekawszych przygód mojego muzycznego życia – mów Miuosh.

– Jako Miasto Muzyki UNESCO świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na nasz sposób – wyjątkowym koncertem. Cieszę się, że zadania stworzenia tego projektu podjął się Miuosh – artysta, który swoim talentem rozsławia Katowice – mówi Marcin Krupa, prezydent Miasta Katowice.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Pula bezpłatnych wejściówek w ilości 2 bilety na osobę od godz. 17:00 w siedzibie NOSPR.